خانه / فرهنگی / تکریم نخبگان بهترین اقدام برای هویت دادن به جامعه است

تکریم نخبگان بهترین اقدام برای هویت دادن به جامعه است

سنندج- مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان بنیاد نخبگان گفت: تکریم و تجلیل از نخبگان بهترین اقدام در راستای هویت دادن به جامعه اسست.

محسن شاه رضایی صبح امروز در مراسم نکوداشت و تجلیل از استاد مصطفی خرم دل قرآن پژوه کرد در سنندج، گفت: یکی از ضرورت های پاسداشت نخبگان هویت دادن بە جامعه بە ویژە جوانان است.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم های تجلیل و تکریم از نخبگان در تمامی حوزه ها، گفت: نخبه کسی است کە ظرفیتش تبدیل بە فعل صالح می شود و به همین دلیل باید از این گونه افراد به خوبی تکریم و تجلیل به عمل آید.
 مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان بنیاد نخبگان افزود: برای قدر شناسی از زحمات دانشمندان نخبه و تاثیر گذار و همچنین تاکید بر اینکە نکته مهم کە بشریت مظلوم امروز نیاز بە آدم های بزرگ و نخبه دارد، لازم است کە فرزانگان تجلیل شوند.
شاه رضایی با اشارە بە اینکە تکریم نخبگان تکریم علم و دانش است، گفت: یکی از مهمترین اهداف نکوداشت بزرگان هویت دادن بە جامعه و الگوسازی برای جوانان و نسل آیندە است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای مناطق کردنشین در حوزه نخبگان، یادآور شد: انتظار می رود که از زندگی نامە نخبگان کرد فیلم ساختە شود و کتاب و آثار انها بیشتر مورد توجە قرار گیرد.
دکتر مصطفی خرم دل اندیشمند قرآن پژوهش کرد سال ۱۳۱۵ شمسی در روستای دهبکر از توابع شهرستان مهاباد بە دنیا آمد.
سالها در دانشگاه تهران تحصیل و در دانشگاه های کردستان، کرمانشاه و مهاباد مشغول تدریس و خدمت در بودە است.
دکتر خرم دل صاحب ۷ اثر در حوزە تفسیر و قرآن کریم، ۶ اثر در حوزە زبان و ادبیات کردی و عربی، ۳ اثر در حوزە فقە و ۲ اثر در حوزە عقاید اسلامی است.

شناسهٔ خبر: ۳۸۲۰۵۴۵ – پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۵

شناسه خبر : 4075

این خبر رو هم ببینید

یادی از علامه تقی جعفری و حضورش در کردستان/ شهباز محسنی

دانشجوی مقطع کارشناسی که بودم علاوه بر کلاس های دانشکده، در جلسات و سخنرانی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =