خانه / فرهنگی / تکلیف جدید مجلس برای آموزش و پرورش + جزئیات

تکلیف جدید مجلس برای آموزش و پرورش + جزئیات

نمایندگان مجلس، وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را به صورت حق‌التدریس از تاریخ اول مهر سال جاری به کار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کُرد نور ؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان با تغییر دستور صحن علنی مجلس و رسیدگی با اولویت طرح ابلاغ یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را به تصویب رساندند.
وکلای ملت پس از تصویب این تغییر دستور، کلیات طرح مذکور را با ۱۰۵ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۰۱ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.
وکلای ملت در جزئیات این طرح نیز مقرر کردند یک تبصره به شرح زیر به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵ مهر ۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق شد.
براساس این تبصره وزارت آموزش و پرورش مکلف شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خریدخدمات آموزشی (گروه‌های تسریع‌شده با شرایط مندرج در تبصره ۹) را که در اولویت استخدام قرار دارند، بدون رعایت ماده ۸ قانون مذکور تا زمان اجرای قانون الحاق ۲ تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش به صورت حق‌التدریسی به کار گیرند. طبق این مصوبه، مقرر شد بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق‌التدریس سالانه از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش تامین شود.
وکلای ملت در این طرح مصوب کردند که این قانون از تاریخ اول مهر سال جاری لازم‌الاجرا است.
وکلای ملت جزئیات این طرح را با ۱۱۳ رای موافق، ۴۰ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.

شناسه خبر : 4327

این خبر رو هم ببینید

اولین توصیه رهبر انقلاب به دولت سیزدهم: زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =