خانه / دینی / تکنولوژی و اسلام؛ تعامل یا تقابل؟ رضا اکرمی: جبر در هیچ امری جایز نیست/اسلام با تکنولوژی مشکلی ندارد

تکنولوژی و اسلام؛ تعامل یا تقابل؟ رضا اکرمی: جبر در هیچ امری جایز نیست/اسلام با تکنولوژی مشکلی ندارد

مساله ای که در باب تکنولوژی مطرح می شود، بحث بهره برداری از آن است. اگر این رسانه ها در جهت اغفال و اذلال اذهان عمومی باشد مطمئنا با دیدگاه های اسلامی در تضاد هستند

۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهریور ساعت ۱۱:۵۴
رضا اکرمی  عصرکنونی را دوران ارتباطات دانست و گفت: نمی شود آگاه سازی را از مردم جامعه سلب کرد.
سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفت وگو با سرویس باشگاه جوانی خبرگزاری برنا،گفت: اسلام نشان داده نیازهای دنیا را درک می کند و با تکنولوژی در اختیار مسلمانان مشکلی ندارد.
 
وی افزود: اسلام دین علم، صنعت، فن و هنر است و در زمانه ای که ارتباطات تقریبا حرف اول را می زند نمی شود آگاه سازی را از مردم جامعه سلب کرد.
 
اکرمی ادامه داد: از زمانی که شالوده های انقلاب اسلامی در سال ۴۱ پایه گذاری شد و روحانیت را با تحول روبه رو ساخت تا به امروز هیچگونه تعارضی با تکنولوژی نداشته و نخواهد داشت.
 
وی بیان کرد: مساله ای که در باب تکنولوژی مطرح می شود، بحث بهره برداری از آن است. اگر این رسانه ها در جهت اغفال و اذلال اذهان عمومی باشد مطمئنا با اهداف و دیدگاه های اسلامی در تضاد هستند.
 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: بنابر فرمایش امام (ره) صدا و سیما باید دانشگاه باشد. این جمله پربار این مفهوم را القا می کند که تکنولوژی و رسانه باید در خدمت بشریت باشد نه در ضدیت افکار متعالی آن.
 
وی درباره برداشت شخصی خود از سخنان اخیر ریس جمهوری درباره حجاب و عفاف در جامعه گفت: جبر در هیچ امری جایز نیست کما اینکه ترویج اندیشه و آمال راستین و خداپسندانه باشند. باید این افکار طوری ترویج پیدا کنند تا یک مسلمان خود به این نتیجه برسد که باید در جهت کرامت مندی شخصی تلاش کند نه در جهت عکس.
 
وی تصریح کرد: بنا به گفته بزرگی محیط بیرون محیط کار، تحصیل و تدبیر است. پوشش باید در چنین مکانی طوری باشد تا باعث تحریک نشود.
 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پایان تاکید کرد: با توجه به تصویبیه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارگان ها باید از درون محیط کاری خود عفاف و حجاب و نوع پوشش را تبلیغ کنند تا راهی به سوی رعایت این امور در سطح گسترده اجتماعی باز شود .

شناسه خبر : 5707

این خبر رو هم ببینید

الفبای تقریب و راهکارهای نهادینه شدن وحدت اسلامی

هر مذهبی حق دارد نظرات خود را توضیح دهد و از آن دفاع کند، بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =