خانه / علمی / ثبت رکورد جدید تردد ایرلاین‌های بین‌المللی از آسمان ایران/ آمارها از مرز ۱۰۰۰ پرواز در روز گذشت

ثبت رکورد جدید تردد ایرلاین‌های بین‌المللی از آسمان ایران/ آمارها از مرز ۱۰۰۰ پرواز در روز گذشت

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: با انجام ۱۰۱۵ پرواز عبوری از فضای کشور ایران در روز ۲۰ مهر، رکوردی بی‌سابقه در تاریخ هوانوردی ایران ثبت شد

‌به‌ گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور‌ ابراهیم شوشتری با اعلام این خبر اظهار داشت: پروازهای عبوری ایران در ۲۰ مهر ماه در حالی به رقم بی‌سابقه ۱۰۱۵ پرواز در روز رسیده است که این رقم در سال گذشته و در همین تاریخ ۵۵۹ پرواز بود.
معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌‌‌های کشور با اشاره به افزایش پروازهای عبوری، اظهار داشت: پس از تمایل شرکت‌‌های هوایی برای عبور از فضای امن ایران به‌دنبال حوادث عراق و اوکراین، اقدام به احداث پنج راه‌ هوایی جدید نمودیم و در حال حاضر با اصلاح مسیرهای ورودی و خروجی به امارات و بحرین تعداد راه‌های هوایی به ۹۶ رسید.
وی‌ مجموع پروازهای انجام شده طی ۶ ماهه اول سال جاری را ۲۴۰ هزار و ۶۹۹ پرواز اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸٫۱ درصد افزایش داشته است.
شوشتری با بیان اینکه پروازهای عبوری در ۶ ماه گذشته ۳۲٫۱ درصد رشد داشته است، افزود: در مدت مذکور ۱۰۹ هزار و ۲۰۶ پرواز عبوری ثبت شده است در حالی که این رقم در ۶ ماه سال ۹۲، حدود ۸۲ هزار بوده است.
معاون عملیات هوانوردی میزان افزایش پروازهای داخلی و بین‌المللی را به ترتیب ۳٫۵ و ۲۱٫۷ درصد اعلام کرد و گفت: بر این اساس در ۶ ماهه سال جاری ۸۵ هزار و ۸۶۱ پرواز داخلی و ۴۰ هزار و ۶۷۲ پرواز بین‌المللی ثبت شده است.

شناسه خبر : 20591

این خبر رو هم ببینید

سنندج قرمز کرونایی شد/۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی عنوان شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =