خانه / اجتماعی / جزئیات درگیری کردها و ترک ها در توکیو، پایتخت ژاپن

جزئیات درگیری کردها و ترک ها در توکیو، پایتخت ژاپن

کردها و ترک های ترکیه ای مقیم ژاپن که برای شرکت در انتخابات جمع شده بودند با یکدیگر درگیر شده و در این درگیری ۱۲ نفر ازجمله ۲ پلیس توکیو زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از ملیت، شهروندان ترکیه ای مقیم توکیو، پایتخت ژاپن که برای شرکت در انتخابات ۱ نوامبر ۲۰۱۵ پارلمان ترکیه به سفارت ترکیه در توکیو آمده بودند باهم درگیر شدند. این درگیری میان شهروندان ترک و کرد به وجود آمد.
پلیس توکیو در خبری با اشاره به این درگیری عنوان کرده است، کردها و ترک های ترکیه ای مقیم ژاپن که برای شرکت در انتخابات جمع شده بودند با یکدیگر درگیر شده و در این درگیری ۱۲ نفر ازجمله ۲ پلیس توکیو زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده اند. برگزاری انتخابات در توکیو در ساعت ۰۷:۰۰ به وقت محلی ژاپن آغاز شده بود این درگیری در ساعت ۰۹:۰۰ در صفی که شهروندان ترکیه برای دادن رای جمع شده بودند به دلیل دعوا بر سر زبان کردی و ترکی به وجود آمد. دلیل اصلی این درگیری اگر چه مسئله کردها و ترک ها عنوان شده است ولی هنوز مشخص نیست که دقیقا به خاطر چه موضوعی به وجود آمده است.
یکی از کردهایی که شاهد این درگیری بوده است به تلویزیون NHK توکیو گفته است: از ساعت ۰۶:۰۰ در مقابل سفارتخانه ترکیه منتظر بودیم. افراد بسیار زیادی برای شرکت در انتخابات جمع شده بودند به طوری که مکان مقابل سفارت مملو از جمعیت شده بود و دراین هنگام درگیری میان برخی جوانان کرد و ترک آغاز شد.
بعد از این درگیری تعداد زیادی از نیروهای امنیتی ژاپن و پلیس این کشور به محل درگیری اعزام شده و تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کردند.
لازم به ذکر است، بر اساس آمار رسمی منتشر شده از وزارت خارجه ژاپن در این کشور ۳ هزار و ۶۰۰ شهروند ترکیه زندگی می کنند که درصد قابل توجهی از آنان ساکن توکیو پایتخت این کشور هستند.

شناسه خبر : 7213

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 19 =