خانه / سیاسی / جستجوی جعبه سیاه هواپیمای ایرآسیا/نظریه توطئه بالا گرفت 

جستجوی جعبه سیاه هواپیمای ایرآسیا/نظریه توطئه بالا گرفت 

کارشناسان بین المللی مجهز به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ردیاب صدا، روز جمعه برای یافتن جعبه های سیاه هواپیمای ایر آسیا به گروه های جستجو در آب های اطراف جزیره بورنئو پیوستند. همزمان، اوضاع نامناسب جوی، کار یافتن اجساد مسافران را دشوار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، کارشناسان بین المللی مجهز به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ردیاب صدا روز جمعه برای یافتن جعبه های سیاه هواپیمای ایر آسیا به گروههای جستجو در آبهای اطراف جزیره بورنئو پیوستند.
در این حال، گزارش ها حاکی است اوضاع نامناسب جوی، از اجرای عملیات جستجو جلوگیری کرده و کار غواصان را برای یافتن اجساد مسافران این هواپیما که روز یکشنبه با ۱۶۲ سرنشین ناپدید شد و سقوط کرد، دشوار ساخته است. 

                       تلاش برای کشف جعبه های سیاه هواپیمای ایر آسیابر اساس این گزارش کانون اصلی عملیات جستجو در دریای جاوه نزدیک تنگه کاریماتاست و تاکنون ده جسد و تکه هایی از هواپیما پیدا شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از جاکارتا ، مقامات اندونزی اعلام کردند دو فروند کشتی حامل میکروفن های زیر آبی یا دستگاه های زیر آبی ردیاب صدا روز جمعه بندر بورنئو را ترک کردند.
«نظریه توطئه»، بار دیگر در فضای رسانه ای مالزی بالا گرفت
در همین حال، با پایان غم انگیز سرنوشت پرواز ۸۵۰۱ خطوط هوایی «ایر آسیا» در آب های دریای جاوه که غم بازماندگان قربانیان پرواز ام  اچ ۳۷۰ مالزی را تازه کرد، نظریه وجود توطئه ناپدید شدن این هواپیمای بوئینگ را بار دیگر در فضای رسانه ای مالزی مطرح کرد .
پرواز ام  اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی هشتم ماه مارس سال گذشته میلادی (۱۷ اسفند ۹۲) با ۲۳۹ سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و به رغم تلاش های تیم بین المللی سرنوشت هواپیما و مسافران آن تاکنون در پرده ای از ابهام قرار دارد و به پر راز و رمزترین پرواز تاریخ صنعت هوانوردی تبدیل شده است  .
گذر روزها و نامشخص ماندن سرنوشت این پرواز ، تقویت نظریه توطئه را در در پی داشته است 
برخی کارشناسان نقش آمریکا در ناپدید شدن بویینک ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی را مطرح کرده و احتمال می دهند آمریکا این هواپیما را به وسیله تجهیزات خود در یکی از پایگاه های نظامی منطقه مورد هدف قرار داده و اکنون در تلاش است از کشف واقعیت جلوگیری کند .
ناپدید شدن هواپیمای خطوط هوایی “ایر آسیا” و پایان سرنوشت پرواز۸۵۰۱ در آب های دریای جاوا- اکنون سرنوشت پرواز ام  اچ ۳۷۰ را بار دیگر به صفحات رسانه های منطقه کشانده است  .
تارنمای “مالایی آنلاین ” روز جمعه در مصاحبه ای با “سارا باژیک ” همسر یکی از قربانیان ام  اچ ۳۷۰ نوشت : سقوط پرواز “ایر آسیا” برای دیگر غم خانواده های قربانیان پرواز خطوط هوایی مالزی را تازه کرد .
“سارا باژیک ” که دو حادثه هوایی پس از ام  اچ ۳۷۰ که یکی در مرز اوکراین و روسیه دیگری در منطقه جنوب شرق آسیا رخ داد را باعت شوکه شدن خود دانست و گفت که پشت پرده این اتفاقات مساله عمیقی مطرح است  .
 
وی گفت که این سه حادثه با یکدیگر در ارتباط هستند و مسائل فنی در وقوع این حوادت مطرح نیست و مدارک زیادی وجود دارد که می تواند این ادعا را ثابت کند .
باژیک در ادامه گفت : من یک نظریه پرداز توطئه نیستم – ۲۲ سال به عنوان مدیر تجاری مایکروسافت کار کرده و به کشورهای زیادی سفر کرده ام و می توانم چنین ادعای را مطرح کنم  .
سارا باژیک در ادامه به هک شدن آدرس اینترنتی خود و برخی از خانواده های قربانیان و تهدید شدن برخی از آنها اشاره کرد و گفت که خانه اش در شهر پکن چین مورد تهاجم قرار گرفته است  .
وی در گفت وگوهای مختلفی که با کارشناسان و افراد متخصص داشته به این باور رسیده است که امکان سقوط بویینک غول پیکر خطوط هوایی مالزی در آب های اقیانوس هند بدون پیدا کردن قطعات آن امکان ندارد  از این رو داستان های ارائه شده را کاملا غیرقابل باور می داند و هنوز بارقه های  زنده بودن سرنشینان پرواز ام  اچ ۳۷۰ در او زنده است 
یک رسانه غربی نیز پیش از این منطقی ترین احتمال در ناپدید شدن پرواز ام  اچ ۳۷۰  را شلیک موشک آمریکایی به عمد یا اشتباه به سوی این بوئینک دانسته بود و تاکید داشت واشنگتن بخوبی این راز را پنهان نگه داشته است  .
مردم مالزی و چین طی چند ماه گذشته در شبکه های اجتماعی بسیار به مساله توطئه در ناپدید شدن پرواز ام  اچ ۳۷۰ پرداختند و تاکید کردند.
آمریکا از راه های مختلف به دنبال انحراف افکار عمومی است و این درحالی است فناوری های روز که آمریکا مدعی دست یافتن به آن ها است باید جوابگوی رسیدن به پاسخ سوالات مردمی باشد که ماه ها است در انتظار دلیل قانع کننده ای مانده اند .
براساس یکی از این تئوری ها برخی تبهکاران که نام آمریکا نیز در میان آن ها دیده می شود سیستم لیزری را آزمایش کرده اند که منجر به سقوط پرواز ام  اچ ۳۷۰  شده است  .
رسانه های آمریکا پیش از این نیز اعلام کردند ارتش این کشور به اسلحه جدیدی دست یافته که به وسیله اشعه لیزر کار می کند و قرار است این سلاح از سال ۲۰۱۴ به طور رسمی در نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گیرد .
«وارک دوگان»، مدیر سابق شرکت هواپیمایی فرانسه نیز اخیرا احتمال داد آمریکا ، هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی را سرنگون کرده و اکنون برای مخفی کردن ماجرا تلاش می  کند .

شناسه خبر : 16713

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =