خانه / اجتماعی / جشنواره تئاتر کردستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

جشنواره تئاتر کردستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر کردستان ظهر امروز در مجتمع فجر سنندج با معرفی برگزیدگان به ایستگاه پایانی رسید.

با رای هیات داوران در بخش آفیش و بروشور شعیب مکتبداری با نمایش روییدن از سنندج و در بخش طراحی لباس هم که سه کاندیدا داشت، نیما ایمانزاده برای نمایش باب بارا برگزیده شدند.  

طراحی صحنه چهار کاندیدا داشت که شعیب مکتبداری با نمایش روییدن از سنندج با رای هیات داوران به عنوان برگزیده انتخاب شد.  

در بخش بازیگری از لیلا عزیزپور بازیگر نمایش یک زندگی بهتر از سقز و بنیامین احمدی بازیگر نمایش خوکدانی از دیواندره بطور ویژه تقدیر شد.  

بخش بازیگری زن در این دوره از جشنواره پنج کاندیدا داشت که با رای هیات داوران بطور مشترک میدیا ذاکری بازیگر نمایش خون منتشر از بیجار و پریسا قلی پور بازیگر نمایش روییدن از سنندج به عنوان برگزیده انتخاب شدند.  

بخش بازیگری مرد هم پنج کاندیدا داشت، تقدیر هیات داوران در این بخش به سهند تورانی بازیگر نمایش روییدن از سنندج تقدیم شد و ایوب طالب پور برای نمایش خون منتشر شد به عنوان بازیگر برگزیده انتخاب شد.  

از طرف گروه نمایش خون منتشر شد این جایزه به بهمن مرادنیا استاندار کردستان به پاس حمایت هایش از تئاتر و فعالیت‌های فرهنگی و هنری اهدا شد.  

بخش نویسندگی در این دوره از جشنواره هم سه کاندیدا داشت که با رای هیات داوران از شعیب مکتبداری نویسنده نمایش روییدن از سنندج تقدیر و صابر دلبینا نویسنده نمایش خون منتشر برگزیده این بخش شد.  

بخش کارگردانی ۶ کاندیدا داشت که با رای هیات داوران از شعیب مکتبداری کارگردان نمایش روییدن از سنندج تقدیر و نیما ایمانزاد کارگردان نمایش  باب بارا از سنندج برگزیده شد.  

با رای هیات داوران نمایش های باب بارا به نویسندگی و کارگردانی نیما ایمانزاده و روییدن به نویسندگی و کارگردانی شعیب مکتبداری از سنندج به جشنواره بین المللی فجر معرفی شدند.  

دو نمایش برتر سی و یکمین جشنواره تئاتر کردستان به جشنواره فجر معرفی می شوند

حشمت الله صیدی، شهردار سنندج به عنوان دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی کردستان در ابتدای آیین اختتامیه گفت: شهرداری صرفا مسئول کارهای عمرانی نیست و در کنار اجرای پروژه ها نگاه فرهنگی هم دارد که بر همین اساس رویکرد این دوره شورا و شهرداری سنندج، توجه ویژه به مباحث فرهنگی بوده است.

او احداث پیاده راه فردوسی با رویکرد انسان محور، بازسازی پارک امیریه، احداث پاغ ایرانی و پارک کوچکه ره ش را از جمله پروژه های شهر سنندج با رویکرد فرهنگی عنوان کرد. 

صیدی با بیان اینکه ۲ نمایش برتر سی و یکمین جشنواره تئاتر کردستان به جشنواره فجر معرفی می شوند، گفت: در این دوره از جشنواره ۸ گروه نمایشی به صورت آنلاین و از طریق تلویزیون اینترنتی به رقابت پرداختند. 

همچنین در ابتدای آیین اختتامیه، لوح سپاس ویژه سی و یکمین دوره جشنواره استانی تئاتر کردستان به فرزین رضاعی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به نمایندگی از خانواده بهداشت و درمان استان تقدیم شد.  

شناسه خبر : 24293

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =