خانه / اجتماعی / جشنواره صنایع‌دستی در بخش سرشیو سقز برگزار شد  

جشنواره صنایع‌دستی در بخش سرشیو سقز برگزار شد  

به مناسبت دهه مبارک فجر، جشنواره صنایع‌دستی بانوان در بخش سرشیو شهرستان سقز برگزار شد.
 

 
 
به مناسبت دهه مبارک فجر جشنواره صنایع‌دستی در بخش «سرشیو» شهرستان سقز دوشنبه‌شب با حضور بخشدار بخش «سرشیو» و مشاور امور بانوان فرمانداری و نماینده بانوان ادارات شهرستان سقز برگزار شد.
در این مراسم بخشدار بخش «سرشیو» شهرستان سقز ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: با انقلاب شکوهمند اسلامی، مقدمات بیداری اسلامی، انسجام، عزت و بصیرت مسلمانان در جهان فراهم شد.
فاضل رحیم‌زاده، تقویت صنایع‌دستی را به عنوان راهکاری مناسب برای توانمندسازی زنان در راستای افزایش مشاغل خانگی مورد تاکید قرار داد.
وی همچنین با اشاره به اینکه صنایع‌دستی باید به خانواده‌ها برگردد، بر تولیدات هنرهای سنتی براساس سلیقه بازار را مورد اشاره قرار داد.
وی اذعان داشت: در این جشنواره آثار هنری زنان روستای بخش «سرشیو» محصولات صنایع‌دستی از جمله فرش و دست‌بافته، ملیله‌دوزی، جوراب‌بافی و کاموابافی را به نمایش گذاشته شده است.
در این جشنواره، مشاور امور بانوان فرمانداری ویژه شهرستان سقز هم ضمن تقدیر و تشکر از بانوان این روستا، اهمیت نقش زنان و بانوان در خانواده و جامعه را یادآور شد.
سعادت صالحی با بیان جایگاه و شأن زنان در نظام جمهوری اسلامی، گفت: دشمنان هیچ‌گاه از نقش مهم زنان و جایگاه آنها غفلت نکرده و با سناریوهای مختلف سعی دارند در میان قشر زنان نفوذ کرده و از آنها سلب مسئولیت کنند .
وی با بیان اینکه زنان نظام ما با حضور در صف مقدم انقلاب و تربیت فرزندان خود برای شهادت و پاسداری از خون شهدا، انقلاب را تداوم بخشیدند، اظهار کرد: زنان با فراهم کردن محیطی آرام و تربیت اسلامی و اخلاقی فرزندانی با تعادل روانی و روابط اجتماعی مناسب، افراد مفید و آینده‌سازی را وارد جامعه اسلامی می‌کنند و از طرف دیگر، خود نیز با حضور در صحنه‌های مختلف اجتماعی و ایفای نقش‌های گوناگون منشأ ایجاد تحول در جامعه می‌شوند.
صالحی با بیان اینکه باید امام خمینی(ره)، انقلاب و اهداف آن را به جوانان شناساند، اظهار کرد: تعمیق شناخت و باور جوان در برنامه‌های دهه فجر ضروری است زیرا آنها مورد هجمه‌های فرهنگی دشمنان قرار دارند.
وی با اشاره به دستاوردها و افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: تمام تاریخ سی و پنج ساله انقلاب اسلامی برای ما با عظمت و پر افتخار است.
صالحی تجدید حیات اسلام را مرهون انقلاب اسلامی و دهه فجر دانست و گفت: در دهه فجر عظمت اسلام به رخ جهانیان کشیده شد و این فرصتی است تا یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی بداریم زیرا وحدت ما، آزادی ما، امنیت ما و عزت ما در پرتوی انقلاب اسلامی احیا شد.
وی همچنین تصریح کرد: علت پایبندی مردم به این انقلاب پس از گذشت ۳۵ سال از آن، اسلامی بودن این انقلاب و مردم‌سالاری است، چراکه در نظام اسلامی مردم نقش بسزایی ایفا می‌کنند و حکومت را اداره می‌کنند.
صالحی در پایان با اشاره به حمایت از هنرجویان روستایی صنایع‌دستی، تصریح کرد: زنان هنرجوی رشته‌های مختلف صنایع‌دستی می‌توانند برای اشتغالزایی با اخذ تسهیلات کم‌بهره، کارگاه خانگی ایجاد کنند.
 
 

شناسه خبر : 9633

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هشت =