خانه / اجتماعی / جلوگیری از ورود ۲۸۵ تُن فرآورده خام دامی فاسد به بازار در کردستان

جلوگیری از ورود ۲۸۵ تُن فرآورده خام دامی فاسد به بازار در کردستان

دامپزشکی کردستان از ورود ۲۵۸ تُن انواع فرآورده خام دامی فاسد به بازار مصرف جلوگیری و این مقدار مواد غذایی را کشف و جمع‌آوری کرده است.


به گزارش کُرد پرس مدیرکل دامپزشکی کردستان  گفت: این میزان فرآورده خام دامی در سه بخش بازرسی شامل ۵۷ هزار و ۴۷۷ مورد کشف و ضبط شده است.

مجتبی ورمقانی به ایرنا گفت: در این بازرسی ها ۱۸۲ هزار و ۱۷۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی از کشتارگاه‌های دام، ۵۳ هزا و ۶۷۴ کیلوگرم از اصناف و واحدهای عرضه و ۲۲ هزار و ۱۶۱ کیلوگرم نیز از کشتارگاه‌های طیور استان کشف شد.

وی افزود: در این مدت ۲۵ واحد عرضه نیز با توجه به تکرار تخلفات بهداشتی و به خطر افتادن امنیت بهداشتی و سلامت شهروندان با هماهنگی و اخذ دستور قضایی توسط پلیس اماکن نیروی انتظامی پلمب شدند.

ورمقانی یادآور شد: در این مدت ۳۰ گروه چهار نفره به صورت منظم از واحدهای تهیه و توزیع بازرسی انجام داده‌اند به صورتی که روزانه حدود ۱۲۰ نفر کار نظارت بر عرضه را عهده دار بودند.

وی با بیان اینکه شهروندان در هنگام خرید محصولات خام دامی نسبت به بهداشتی بودن و تاریخ مصرف مواد غذایی توجه کنند، گفت: شهروندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شکایات خود با سامانه پیامگیر ۱۵۱۲ تماس برقرار کنند.

شناسه خبر : 23254

این خبر رو هم ببینید

نویسنده و ناظر سیاسی مسایل کردهای سوریه در گفتگو با کردپرس تشریح کرد: واقعیت های حمله ترکیه به کردهای سوریه

آنتونی دوبوسون معتقد است که آمریکا تحت فشار ترکیه، کردهای سوریه را رها کرده و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =