خانه / اجتماعی / جمع‌آوری ۷۵ تن برنج مشکوک و نامرغوب در سقز  

جمع‌آوری ۷۵ تن برنج مشکوک و نامرغوب در سقز  

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه ۷۵ تن برنج نامرغوب در سطح شهر سقز جمع‌آوری شده اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته ۱۹ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، تاسیسات آب آشامیدنی و مکان‌های عمومی به عمل آمده است.
 

فیض‌الله گلکار در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سقز با بیان اینکه  75 تن برنج مشکوک و نامرغوب در سطح شهر سقز جمع‌آوری شده است اظهار کرد: امسال در ۹ ماه گذشته نیز ۱۹ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، تاسیسات آب آشامیدنی و مکان‌های عمومی در سطح شهرستان به عمل آمده است.
وی با بیان اینکه از سوی شهرداری سقز بیشتر موارد نواقص بهداشتی در پایانه مسافربری برطرف شده و یا در حال انجام است از اقدامات شهرداری سقز در این  مورد برای توجه به سلامت مردم تقدیر کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان با هر مورد مشکوک که سلامت مردم را به خطر بیندازد طبق قانون برخورد خواهد کرد، از مردم خواست مشاهدات خود را در باره رعایت نکردن موارد بهداشتی از سوی افراد به مرکز بهداشت شهرستان سقز برای رسیدگی گزارش کنند.
صدیق محمد‌زاده مدیر آب و فاضلاب شهر سقز نیز در این جلسه  گفت: آب شرب مصرفی شهروندان به صورت مداوم کنترل و آزمایش می‌شود و در صورت وجود آلودگی و یا نامناسب بودن آن بلافاصله اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکل انجام خواهد شد.
وی کلر زنی را یکی از راه‌های اصلی برای ضد عفونی کردن آب عنوان کرد و افزود: در صورتی که نیاز به اصلاح شبکه باشد این کار در دستور کار قرار خواهد گرفت و مورد برطرف خواهد شد.
برنامه‌ریزی برای از بین بردن سگ‌های ولگرد در شهر و روستا، ساماندهی مراکز جمع‌آوری و بازیافت پسماند، کنترل سلامت و کیفیت آب شرب و تذکر به دست فروشان دوره‌گرد از جمله مواردی بود که در ادامه این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شناسه خبر : 9815

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پانزده =