خانه / اجتماعی / جهانگیری: آمارها نشان می‌دهد که فساد رو به افزایش است

جهانگیری: آمارها نشان می‌دهد که فساد رو به افزایش است

امروز سران سه قوه در این جا جمع شده اند تا در خصوص دغدغه نظام که مبارزه با فساد اداری است بحث و بررسی کنند

۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۰:۵۵
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد که در سالن اجلاس در حال برگزاری است، گفت: مبارزه با فساد دغدغه تمام مسئولین در کشور است و همان طور که گزارش ها  و بررسی های ما در این ۱۶ماه نشان میدهد آمارها تکان دهنده است و برای کسی که در جمهوری اسلامی زندگی میکند نگران کننده است.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، جهانگیری با اشاره به صدور پیام ۸ ماده ای در سال ۱۳۸۰ خطاب به سران سه قوه، ادامه داد: امام خمینی (ره) یکی از اهداف بزرگشان از بین بردن فساد بوده است.
 
وی در ادامه افزود: امروز سران سه قوه در این جا جمع شده اند تا در خصوص دغدغه نظام که مبارزه با فساد اداری است بحث و بررسی کنند. من احساس میکنم رهبری نظام، از وضعیت راضی نیستند. و آمارها نشان میدهد که فساد رو به افزایش است.
 
وی در ادامه با اشاره اینکه پیش از برگزاری این همایش طی نامه ای به دفتر مقام معظم رهبری از ایشان درخواست کردیم، تا پیامی را به این همایش ارسال کنند، افزود: مقام معظم رهبری در حاشیه نامه ارسالی خطاب به بنده نکاتی را مطرح کرده اند که خدمت حضار بیان خواهم کرد.
 
مقام معظم رهبری در ابتدا تاکید کرده اند که نقش و اهتمام دستگاه های مختلف برای مبارزه با فساد تحسین آمیز است لیکن این سمینار ها و امثال آنها چه معجزه ای می کند؟ مگر برای مسئولان سه قوه وضعیت فعلی مشخص نیست؟ باید با توجه به شرایط جامعه و همفکری مسئولان اقدامات لازم برای مبارزه با فساد صورت گیرد. چرا اقدام قاطع انجام نمی شود که نتیجه را مردم به صورت ملموس مشاهده کنند؟ توقع من این است چه با این سمینار و چه بدون آن، تصمیم ها را بدون هر گونه ملاحظه ای برای مبارزه با فساد انجام دهید.
 
جهانگیری در پایان تصریح کرد: این سوال پیش می آید که چرا در دستگاه های اجرایی ۱۰۰میلیارد فساد رخ میدهد و این نشان میدهد که باید با تمام تلاش خود به مبارزه با آن بپردازیم.
 
 

شناسه خبر : 8195

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: نباید بگذاریم اختلاف در کشور رخ دهد/ در ایران شیعه و سنی در کنار هم قرن‌هازندگی کردند و می‌کنند

رهبر معظم انقلاب با تحسین گرایش مردمی و محسوس دولت، تقویت و تکمیل این حرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =