خانه / اقتصادی / حجت الاسلام میرعمادی: نقش بانکها در ایجاد رونق اقتصادی کلیدی است/ نیاز واحدهای تولیدی لرستان به تسهیلات

حجت الاسلام میرعمادی: نقش بانکها در ایجاد رونق اقتصادی کلیدی است/ نیاز واحدهای تولیدی لرستان به تسهیلات

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نقش بانکها در ایجاد رونق اقتصادی کلیدی است، بر ضرورت پیگیری بانکها برای تامین تسهیلات مورد نیاز پروژه ها و واحدهای تولیدی استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما ، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان با حضور رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: موانع پیش رو برای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال باید در جامعه رفع شود تا شاهد رشد اقتصادی باشیم.
وی با تاکید بر ضرورت خروج از رکود اقتصادی در کشور و استان تصریح کرد: ایجاد یک زندگی راضی کننده و رفاه برای مردم در گرو رونق اقتصادی و رفع رکود است.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال این است که برای مردم رفاه، آسایش، عمران و آبادانی را به ارمغان بیاورد افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال این است که مدل و الگویی از حکومت اسلامی را در دنیا ارائه دهد که سعادت دنیا و آخرت مردم را تامین کند و در واقع به تعبیر قرآن یک حیات طببه ایجاد شود.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه بر اساس روایات پنج عامل برای دستیابی به حیات طیبه موثر است تصریح کرد: یکی از این عوامل توجه به دانش و دانایی است.
وی با تاکید بر ضرورت ارتقای دانش اقتصادی، بهره مندی از امکانات و منابع و کسانی که تخصص لازم دارند عنوان کرد: رشد اقتصادی در سایه رشد علمی محقق می شود.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دین و معنویت را دومین عامل در شکل گیری حیات طیبه دانست و بیان داشت: بدون اینکه انسان و جامعه متدین باشد دستیابی به رشد اقتصادی و شکل گیری حیات طیبه ممکن نیست.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه نظام اقتصادی ما متفاوت از نظام اقتصادی غربی است افزود: به همین دلیل است که همواره تاکید می شود که در کنار هر پروژه عمرانی یک بسته و پیوست فرهنگی هم وجود داشته باشد.
وی جدیت، تلاش و کوشش و فعالیت را از دیگر مولفه های تحقق حیات طیبه دانست و بیان داشت: یک مدیر باید شبانه روز تلاش کند چرا که بدون کار و فعالیت به توسعه و پیشرفت نخواهیم رسید.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: مدیر یک دستگاه و مجموعه باید پروژه های خود را بشناسد نه اینکه دیگران اطلاعات و گزارش پروژه را به او داده تا مدیر بیاید ارائه بدهد، چرا که این روند منتج به نتیجه نمی شود و فایده ای ندارد . حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مدیر باید از مشکل پروژه مطلع بوده و از روند پیشرفت کار اطلاع داشته باشد افزود: انتظار داریم که جهد و تلاش مدیران در مسیر رفع مشکلات و توسعه استان مضاعف شود.
وی تدبیر و برنامه ریزی در سایه داشتن افق روشن را از دیگر مولفه ها در این زمینه برشمرد و بیان داشت: یک مدیر باید برای خود برنامه های کوتاه مدت، بلندمدت و میان مدت ترسیم کند.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خلاقیت و نوآوری را از دیگر ویژگیهای حیات طیبه برشمرد و گفت: مدیر باید اهل تدبیر و خلاقیت باشد و در مجموعه خود به مثابه موتور محرکه کار را به پیش ببرد.
حجت الاسلام میرعمادی نقش بانکها را در شکل گیری رونق اقتصادی اساسی و کلیدی ارزیابی کرد و بیان داشت: مهم ترین عامل رشد اقتصادی در جامعه حمایت بانکهاست.
وی با تاکید بر ضرورت پیگیری بانکها برای تامین تسهیلات مورد نیاز پروژه ها و واحدهای تولیدی افزود: برای اینکه از رکود اقتصادی خارج شویم نیاز است که بانکها به صورت جدی ورود پیدا کنند و در کار تولید اهتمام ویژه بورزند.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به سفر رئیس کل بانک مرکزی به لرستان تصریح کرد: انتظار ما از ایشان این است که نسبت به لرستان عنایت ویژه ای داشته باشند تا سفر رئیس کل بانک مرکزی برای استان مایه خیر و برکت باشد.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه خوشبختانه امروز فضای کار بسیار خوبی در استان به وجود آمده است یادآور شد: همه مسئولان و به ویژه استاندار لرستان به دنبال کار و تلاش، عمران و آبادانی، اجرای پروژه های عمرانی و جذب سرمایه گذار هستند و امیدواریم حمایت دولت طوری باشد که این استان بتواند در مسیر آنچه شان و مطالبه مردم است حرکت کند

شناسه خبر : 1759

این خبر رو هم ببینید

کشف بیش از ۸۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه قاچاق در کردستان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =