خانه / اقتصادی /  حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه به ٣٠ میلیارد دلار می‌رسد

 حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه به ٣٠ میلیارد دلار می‌رسد

سرویس ایران- رئیس شورای تجارت خارجی ترکیه هدف کشورش را رساندن سطح مبادلات بازرگانی و تجاری با ایران به ٣٠ میلیارد دلار در طی سه سال آینده عنوان کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شانا، عمر جهاد واردان، رئیس شورای تجارت خارجی ترکیه با اشاره به این که در بخشهای مرتبط با انرژی، شرکتهای ترک مزیتهای زیادی دارند، گفت: شرکتهای ترک در زمینه خرده فروشی، ساختمان و گردشگری از مزیتهای خوبی برای فعالیت در ایران بهره‌مند هستند.
وی افزود: در زمینه های آهن، فولاد و سرامیک که نیاز به مصرف انرژی زیاد دارند ایران می‌تواند به صورت یک رقیب برای ترکیه محسوب شود، همچنین نیاز به ٢٥٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی در ایران یک فرصت برای ترکیه است.
واردان با اشاره به کاهش میزان صادرات ترکیه به ایران در بازه زمانی ٢٠١٢ تا ٢٠١٥ به میزان ٦٣ درصد که ناشی از اعمال تحریمها علیه ایران بود، تصریح کرد: هدف ما رساندن سطح تجارت ٢ کشور به میزان ٣٠ میلیارد دلار در طول دو تا سه سال آینده است.
رئیس شورای تجارت خارجی ترکیه عنوان کرد: نوسازی صنایع نفت و گاز ایران، ساخت هتل، مراکز خرید و بیمارستانها و اداره آنها فرصتهای سرمایه گذاری ترکیه در ایران است.کد مطلب: ۱۰۸۲۱۷لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1009

این خبر رو هم ببینید

صف ها همه برای نان است/ هیوا محمدپور

مردم در صف ها تکه نانی را جستجو می کنند تا در این وضعیت بد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =