خانه / دینی / حضرت محمد (ص) محور وحدت و اتحاد جهان اسلام است  

حضرت محمد (ص) محور وحدت و اتحاد جهان اسلام است  

استاندار کردستان گفت: شخصیت والا و مکرم حضرت رسول (ص) محور اتحاد و انسجام در جهان اسلام است.
 

عبدالمحمد زاهدی در جشن بزرگ میلاد و رحمت و آغاز هفته وحدت در مسجد جامع شهر سنندج اظهار داشت: ساحت مقدس پیامبر معظم اسلام (ص) منشا برکات و رحمت عالمیان است و وجود نازنین و گرامی ایشان فرصتی مناسب برای سعادت و رستگاری بشریت بشمار می رود.
وی افزود: همه باید با تاسی از ویژگی های بارز و چشمه زلال شخصیتی این بزرگوار به تقویت معنویت و ارزش های اعتقادی خود در زندگی و جامعه بپردازیم و در حقیقت باید پذیرفت که تاثیر گذاری شخصیت نه تنها مختص این دوران نیست بلکه تا ابد برای بشریت به جای خواهد ماند.
استاندار کردستان ادامه داد: در دوران جاهلیت اعراب جزیره عرب در کمال جهل و گمراهی با اعمال غیر انسانی خود نظیر تعرض و اختلاف و تفرقه ، کشتن دختران و تعدیدی به دیگران در اوج جاهلیت بسر می بردند که پیامبر اسلام (ص) توانست با هدایت و راهنمایی های خود راه سعادت و رستگاری را به آنها نشان دهد.
زاهدی یادآور شد: وحدت در جهان اسلام برپایه وجود پیامبر اسلام و قرآن کریم بنا شده و در واقع دوستی با پیامبر اسلام رمز موفقیت و انسجام اسلامی است.
وی به تلاش دشمنان بر ترویج جریانات فکری انحرافی در بین مسلمانان اشاره کرد و بیان کرد: آنها تلاش می کنند افراطی گری را در جهان اسلام ترویج کنند تا از این طریق با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان به اهداف شوم خود برسند.
استاندار کردستان گفت: همه ما با درایت و تفکر و با پیروی از مشترکات و ارزش های متعالی اسلام برای استحکام وحدت و همدلی در جهان اسلام کوشش کنیم.
پيامبر اسلام (ص) محور وحدت و همدلي در بين مسلمانان است
ماموستا اقبال بهمنی نيز در ادامه اين مراسم با اشاره به اينكه، با حضور پیامبر ستون‌های ظلم به لرزه درآمد عنوان كرد: ولادت رسول خدا موجب شد، ظالمان به خطر بیفتند و تولد ایشان بزرگترین انقلاب بنیادی عقلی و معنوی در تاریخ بشریت است.
امام جمعه موچش ظهور نبی‌ گرامی اسلام را پیروزی توحید بر شرک و بت‌پرستی دانست و گفت: این امر موجب وحدت جامعه بشری شده و وحدت را در میان مسلمانان افزایش داده است.
ماموستا بهمنی عنوان کرد: پیامبر مصداق رحمت بوده و استمرار رسالت وی موجب ایجاد وحدت عظیم در جامعه اسلامی شده است.
وی نخستین اقدام رسول خدا در زمینه ایجاد برادری در امت اسلامی را انعقاد میثاق برادری بین مهاجران و انصار عنوان کرد و گفت: این موضوع زیربنای اتحاد و همبستگی اسلامی شد.
امام جمعه موچش افزود: ارزش‌های اسلام جایگزین معیارهای پوچ جاهلیت شد و وجود پیامبر گرامی اسلام موجب چنگ زدن به ریسمان الهی و دعوت انسان‌ها به عبودیت و بندگی خداوند شد.
ماموستا بهمنی به وجود آمدن اتحاد را در سایه پرستش خداوند ذکر کرد و افزود: باید بر پایه این مبنا و بر اساس عمل به دستورات جامع و کامل شریعت اسلام، اتحاد را محقق کنیم.

شناسه خبر : 5967

این خبر رو هم ببینید

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته وحدت از سال ۱۳۶۹ تا کنون

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته وحدت از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =