خانه / فرهنگی / حمایت از هنرمندان در حد شعار باقی نماند  

حمایت از هنرمندان در حد شعار باقی نماند  

فرماندار بیجار از هنرمندان به عنوان سرمایه‌های فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: حمایت از هنرمندان نباید در حد شعار باقی بماند.
 

حمدالله کریمی در دیدار هنرمندان شهرستان بیجار با اشاره به لزوم حمایت از این قشر فرهیخته اظهار داشت: هنرمندان سرمایه‌های فرهنگی و ارزشمند ایران اسلامی هستند.
وی بر توجه و حل مشکلات پیشکسوتان هنر خصوصا هنرمندان بیجاری تأکید و خاطرنشان کرد: مسئولین با نگاه ویژه به این مقوله و رفع مشکلات پیشکسوتان عرصه هنر دین خود را به این قشر بی‌مدعا ادا کنند.
کریمی ضمن انتقاد از بی‌مهری به هنرمندان و عدم حمایت مسئولین به وضعیت معیشتی و رفاهی این قشر زحمت‌کش خواستار توجه ویژه به این سرمایه‌های ارزشمند شد.
فرماندار بیجار بار دیگر بر حمایت از هنرمندان شهرستان بیجار تأکید و تصریح کرد: نباید با برخی اقدامات، رفتارهای نامناسب و بی‌توجهی به هنرمندان شهرستان بیجار، زمینه دلخوری و دل‌زدگی آنها را در این عرصه فراهم کنیم.
به گفته وی، هنرمندان با ابزار هنر بخشی از دغدغه‌های مسئولان نظام را در امر خطیر ترویج و رونق سبک زندگی اصیل ایرانی  ‌اسلامی می‌توانند برطرف کنند.
فرماندار بیجار با حضور در منزل جمشید فرجوندفردا  عکاس نامی خطه فرهنگی کردستان و دیار گروس، ضمن تقدیر از درخشش وی در مسابقه سراسری عکس فوتکس که برگزیده این مسابقات شد از وی به عنوان سرمایه گرانبهای فرهنگ و هنر دیار گروس یاد کرد.
به گفته وی، فرجوندفردا عکاس برتر جهان اسلام از جمله هنرمندان نام‌آور و افتخارآفرین ایران و کردستان و دیار گروس است که همواره  با درخشش خود مایه افتخار کردستانی‌ها را فراهم ساخته و باید از تمامی زحمات وی به نحو احسنت تقدیر و حمایت ویژه‌ای به عمل آید.
در ادامه این دیدارها فرماندار بیجار از هنرمند توانمند تئاتر و تلویزیون علی نوربخش که متأسفانه چندی است در بستر بیماری به سر می‌برد ضمن دلجویی از وی، بر رفع مشکلات معیشتی این پیشکسوت هنر تاکید کرد و گفت: بی‌توجهی مسئولین به هنرمندان ظلم به هنر است.
فرماندار بیجار از زبان هنر به عنوان زبان گویای جامعه نام برد و گفت: علی نوربخش از نخبگان هنری این شهرستان است که باید تجارب و داشته‌های وی به جوانان و نوجوانان علاقمند به هنر انتقال داده شود.
شایان ذکر است علی نوربخش که سابقه بازیگری در سریال‌های تلویزیونی از جمله آژانس دوستی و هنرنمایی در صحنه‌های مختلف تئاتر را دارد، دو سال پیش بر اثر سقوط از ارتفاع ۸ متری در محل کار دچار نقص عضو شده و هم اکنون در بستر بیماری است.

شناسه خبر : 5211

این خبر رو هم ببینید

روایتی تلخ از نداری؛ فقر از پستوی بی عدالتی سرک می کشد

پشت پستوی بی عدالتی سرک می کشد؛ به منزل سرایدار ساختمان می رود و از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =