خانه / سیاسی / حمایت ویژه ائتلاف از نیروهای کرد و عرب در عملیات آزادسازی رقه

حمایت ویژه ائتلاف از نیروهای کرد و عرب در عملیات آزادسازی رقه

سرویس جهان- مدیر توسعه و تامین نیروی ائتلاف ضدداعش اعلام کرد تاکنون ۸۵۰۰ نیروی سوریه دموکراتیک به رهبری کردها آموزش نظامی دریافت کرده و تجهیزات نظامی سبک و سنگین برای تجهیز ۴۰۰۰۰ نیرو ارسال شده است.

به گزارش کردپرس، با گذشت چند هفته از عملیات آزادسازی رقه، تجهیزات جدیدی از جمله خودروهای زرهی و مجهز به موشک اندازهای سبک برای نیروهای سوریه دموکراتیک که در حال مقابله با داعش در شهر رقه هستند ارسال شده است. سایت میلیتاری تایمز اعلام کرد دو روز پیش کاروانی از خودروهای زرهی موسوم به سترایکر و هاموی برای نیروهای سوریه دموکراتیک ارسال شده است.
ژنرال دی جی آندرسون مدیر تامین نیروی ائتلاف ضدداعش به میلیتاری تایمز گفته است تاکنون ۸۵۰۰ نیروی وابسته به سوریه دموکراتیک توسط ائتلاف ضدداعش آموزش داده شده اند و فقط در سال جاری علاوه بر تحویل سلاح و مهمات به نیروهای کرد و عرب، بیش از ۴۰۰ خودرو و تجهیزات انفرادی که برای تجهیز ۴۰۰۰۰۰ نیرو کفایت می کند در اختیار نیروهای سوریه دموکراتیک قرار گرفته است.
وی جنگ در رقه را سخت توصیف کرد و افزود: با وجود پیشروی های اولیه، نیروهای کرد و عرب روزهای سختی در پیش خواهند داشت هر چند به توانایی آنها در این عملیات اطمینان داریم.
این مقام کانادایی ائتلاف ضدداعش با اشاره به تمرکز حمایت هوایی از نیروهای کرد و عرب در عملیات رقه گفت: فقط در ماه گذشته ۶۴۱ حمله هوایی به مواضع داعش در رقه صورت گرفته است.
 با این حال، گروه های حقوق بشری سوریه گفته اند ۲۲۴ نفر غیرنظامی در این حملات کشته شده اند که ۳۸ تن از آنها کودک بودند

کد مطلب: ۱۳۲۸۷۵  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۴/۱۷  |  ساعت: ۱۰ : ۵۹

شناسه خبر : 11577

این خبر رو هم ببینید

بیانیه هیئت مدیره ی انجمن نخبگان و سر آمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان

بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =