خانه / سیاسی / خواهرزاده اوجالان؛ عضو هیئت رئیسه موقت پارلمان جدید ترکیه

خواهرزاده اوجالان؛ عضو هیئت رئیسه موقت پارلمان جدید ترکیه

دیلک اوجالان، خواهر زاده رهبر دربند کردهای ترکیه به عنوان یکی از جوانترین نمایندگان پارلمان ترکیه، عضو هیئت رئیسه موقت مجلس جدید ترکیه شد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Haber7، دوره جدید پارلمان ترکیه فردا ۳ شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۵ (۲ تیر ۱۳۹۴) با ریاست موقت دنیز بایکال، نماینده شهر آنتالیا از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه آغاز به کار خواهد کرد. چیزی که در اولین جلسه پارلمان ترکیه توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است عضویت دیلک اوجالان، خواهر زاده عبدالله اوجالان رهبر دربند پ.ک.ک در هیئت رئیسه موقت ۲۵مین دوره پارلمان ترکیه است.
جلسه پارلمان ترکیه در ساعت ۱۵:۰۰ به وقت محلی ترکیه آغاز خواهد شد و دنیز بایکال ۷۷ ساله در مقام ریاست موقت مجلس آغاز به کار ۲۵مین دوره پارلمان ترکیه را اعلام خواهد کرد. ۵۵۰ نماینده حاضر در پارلمان ترکیه تک تک به صحن علنی مجلس آمده و قسم یاد خواهند کرد. این قسم به زبان ترکی و بر اساس متن قانون اساسی جمهوری ترکیه قرائت خواهد شد که با در نظر گرفتن ۱ دقیقه زمان برای هر نماینده نزدیک به ۱۰ ساعت به طول خواهد انجامید.
در این جلسه طولانی، جوانترین نمایندگان پارلمان ترکیه به عنوان معاونین دنیز بایکال و عضو هیئت رئیسه موقت در این جلسه ایفای نقش خواهند کرد که یکی از این اعضای هیئت رئیسه موقت دیلک اوجالان متولد ۱۹۸۷ میلادی از حزب دموکراتیک خلق ها خواهد بود. بقیه اعضای هیئت رئیسه به شرح ذیل هستند:
طوبی هِزَر متولد ۱۹۸۹ میلادی از حزب دموکراتیک خلق ها، فاطما کایا گولر متولد ۱۹۸۸ میلادی از حزب عدالت و توسعه، عبدالرحیم بویون کالین متولد ۱۹۸۷ از حزب عدالت و توسعه، انیسه گونیلی متولد ۱۹۸۶ از حزب دموکراتیک خلق ها و سنا نور چلیک متولد ۱۹۸۶ میلادی از حزب عدالت و توسعه.
لازم به ذکر است، بعد از آن که مراسم سوگند نمایندگان در پارلمان ترکیه به اتمام رسید در طول ۵ روز باید رئیس اصلی پارلمان ترکیه انتخاب شود.

شناسه خبر : 15555

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نوزده =