خانه / اجتماعی / دادستان شهرستان قروه: تأثیرات اعتیاد به زایش جرم در منطقه منجر می شود

دادستان شهرستان قروه: تأثیرات اعتیاد به زایش جرم در منطقه منجر می شود

قروه- دادستان قروه اعتیاد را عامل افزایش جرایم عنوان کرد و گفت: افراد معتاد بیشترین آسیب را به خانواده خود و جامعه می رسانند و همین کلید گسترش دایره اعتیاد می باشد.

حسین اسماعیلی شامگاه سه شنبه در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعتیاد برای کارکنان ادارات شهرستان قروه اظهار داشت: در حوزه پیشگیری شاید اقداماتی صورت گرفته اما این کارها یا بدون کارشناسی بوده و یا ناقص انجام شده است لذا باید دانست که این مقوله تنها طرف اعتیاد نیست و پس زمینه های خطرناک دیگری را هم دارد.
به گفته وی تأثیرات اعتیاد به زایش جرم منجر می شود و فرد معتاد برای رفع نیاز خود به سمت جرایم مختلف کشیده می شود و نیاز است در این زمینه تمامی افکار به یک جمع بندی اساسی و قانونی دست یابند.
اسماعیلی از تربیت های ناصحیح خانوادگی در جامعه امروزی گفت و تصریح کرد: در حال حاضر قالب های پیشگیری و درمانی اصولی نیست و افراد معتاد از یک طرف به خود ضرر می رسانند و از طرف دیگر به خانواده های خود و در نهایت به جامعه آسیب می زنند.
وی با اشاره به اثرات منفی اعتیاد در خانواده ها، افزود: وضعیت معیشتی نامناسب گاهی اوقات دایره اعتیاد در خانواده ها را گسترش می دهد و همین خطری است که در کمین نسل های آینده می باشد.
اسماعیلی حوزه پیشگیری از اعتیاد را در سه بخش عنوان کرد و گفت: اعتیاد، استعمال، نگهداری و فروش مواد مخدر از جمله مواردی است که هر کدام نیازمند سیر مراحل قانونی خود هستند.
وی با تأکید بر بالا بردن فرهنگ قضایی و اطلاعات حقوق قانونی و شهروندی به عنوان پایه های اولیه کار، یکی از دلایل مهمی که جامعه را به اعتیاد دچار می کند بحث اشتغال است چرا که افراد دارای شغل هرگز دچار انزجار فکری نمی شوند.
دادستان قروه آگاه سازی مردم در خصوص مشکلات مربوط به حوزه اعتیاد را مهم و اصولی مطالعه کنید.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۶۴۸۳ – چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۸:۱۱

شناسه خبر : 6325

این خبر رو هم ببینید

بازی عجیب فروشگاه های زنجیره ای با مردم/ / تخفیفات دروغین برای جذب مشتری

فروشگاه های زنجیره ای در بسیاری مواقع، تنها ظاهرسازی کرده و به تخفیف وانمود می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =