خانه / اجتماعی / دادستان عمومی و انقلاب سنندج: تحقق عدالت نیازمند عزم ملی و مشارکت دستگاه های متولی کردستان است

دادستان عمومی و انقلاب سنندج: تحقق عدالت نیازمند عزم ملی و مشارکت دستگاه های متولی کردستان است

سنندج – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج گفت: برای تحقق عدالت نیازمند عزم ملی و مشارکت تمامی دستگاه های قضایی، اجرایی، انتظامی و نظامی استان کردستان هستیم.


اکبر جوهری شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان، با بیان اینکه حضور مسئولان اجرایی، قضایی و انتظامی در این جلسه نشان از افزایش همگرایی و همفکری است، اظهارداشت: ما اکنون در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم و همه موظف هستند برای خدمت به مردم وارد این عرصه شوند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشیتی صرفا مختص به استان کردستان نیست بلکه تمام کشور امروز با آن مواجه هستند، افزود: در حال حاضر ما در جنگ اقتصادی به سر می بریم و به نوعی مشکلات زمان جنگ برای کشور تداعی شده است و برای مقابله با معضلات و شرایط کنونی کشور و آشفتگی بازار، انبار کردن لوازم ضروری زندگی چه اقلام خوراکی و چه غیرخوراکی احتکار محسوب می شود و کاری غیرقانونی و غیراخلاقی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج بخشی از مشکلات پیش آمده کشور را نیز ناشی از عدم مدیریت کارآمد و سوء مدیریت برخی مسئولان عنوان کرد و یادآور شد: تامین امنیت و آرامش به نفع دولت و ملت و برقراری عدالت طبق قانون وظیفه خطیر همه مدیران در تمامی دستگاه ها است.

جوهری با اشاره به اینکه امنیت مقوله اساسی هر مملکتی است، بیان کرد: قبول داریم که امروزه گرانی، تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه به وفور در جریان است اما مسئولان باید پای کار بیایند و زمینه ثبات بازار را فراهم کنند.

وی به بحث قاچاق دام اشاره کرد و گفت: از طرفی گوشت قرمز وارد کشور می شود و از طرف دیگر احشام ما به خارج از کشور قاچاق می شود، بنابراین نیاز است از ادامه چنین روندی جلوگیری شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج با بیان اینکه در بحث قاچاق دام و ورود آن از مرزهای  استان حتما باید برخورد جدی صورت گیرد، افزود: گلوگاه های استان باید برای جلوگیری از ورود و خروج هرگونه دام و احشام بسته شود و در صورت مقاومت قاچاقچیان در این حوزه برخورد قانونی صورت گیرد.

جوهری در پایان سخنان خود با بیان اینکه در شرایط کنونی رسانه ها باید به مدیریت عالی استان در راستای ایجاد آرامش مردم کمک کنند نه اینکه فقط دنبال بیان مشکلات و نقاط ضعف باشند، اظهارداشت: انتظار ما از اصحاب رسانه این است که فقط به دنبال بیان ایرادها نباشند و با کمک به مدیریت عالی استان در راستای بازگرداندن آرامش به جامعه ما را یاری دهند.

شناسه خبر : 22004

این خبر رو هم ببینید

ارتباط عاملان جنایت تروریستی خاش با سازمان های جاسوسی مسلم است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند:ارتباط عاملان جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان با سازمان های جاسوسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =