خانه / اجتماعی / داعش، آب و برق شهر کردنشین کوبانی سوریه را قطع کرده است

داعش، آب و برق شهر کردنشین کوبانی سوریه را قطع کرده است

داعش، آب و برق شهر کردنشین کوبانی سوریه را قطع کرده و مردم این شهر برای تامین آب آشامیدنی و برق مورد نیاز خود در شرایط دشواری قرار گرفته اند

به گزارش زریان ، شهر کردنشین کوبانی که به عنوان مرکز خودگردانی کوبانی شناخته می شود و همراه با روستاهای خود بیش از ششصد هزار نفر جمعیت دارد، این روزها در شرایط دشواری قرار گرفته است.
 
زازا مستو فعال رسانه ای کُرد از کوبانی، دقایقی پیش در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:« تاسیسات سدّ تشرین به دست گروه داعش افتاده و آب و برق کوبانی را قطع کرده است. متاسفانه آنان به هیج وجه حاضر به رها کردن تاسیسات این سد نیستند. شهر کوبانی و روستاهای اطراف آن بیش از پانصد هزار نفر جمعیت دارد و طی ماه های اخیر نیز بیش از یک صد هزار آواره از مناطق مختلف به کوبانی آمده اند و در شرایط موجود با مشکلات بزرگی روبرو هستیم».
 
وی در ادامه افزود:« مشکلات داعش برای کوبانی ها فقط در قطع آب و برق خلاصه نمی شود و آنان طی دو هفته ی اخیر بیش از یک صد وشصت نفر از جوانان ما را در مسیرهای مواصلاتی خارج از شهر دستگیر کرده و آنان را ربوده اند و اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست. داعش اعلام کرده که باید چند فرمانده ی ارتش آزاد سوریه توسط واحدهای دفاع از خلق (نزدیک به پ.ک.ک) به آنها تسلیم شود و چند عضو داعش نیز که نزد واحدهای دفاع از خلق زندانی شده اند، آزاد گردند تا آب و برق کوبانی وصل شود. اما هیچ اعتمادی به این نیرو وجود ندارد و مشخص نیست که حتی در صورت قبول این شرایط، آنان به وعده های خود عمل کنند».
 
زارا مستو در پایان به این موضوع اشاره کرد که شهروندان کوبانی از ژنراتورهای کوچک برای تامین برق استفاده می کنند و آب مورد نیاز خود را نیز از چاه های قدیمی تامین می کنند.

شناسه خبر : 9507

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =