خانه / جریانات تکفیری / داعش حقوق نمی دهد، تروریست ها به گروه های دیگر ملحق می شوند

داعش حقوق نمی دهد، تروریست ها به گروه های دیگر ملحق می شوند

شفقنا- منابع عراقی می گویند صدها تروریست عضو گروهک تروریستی و تکفیری داعش در حال جدا شدن از این گروه اند چون داعش دیگر حقوق نمی دهد.

به گزارش پرس تی وی، یک منبع امنیتی عراقی در بغداد به نشریه انگلیسی دیلی میل گفته مدتهای زیادی، تروریست های داعش پول ها و امکانات خوبی از سران خود می گرفتند اما این روند قطع شده و در عوض روند جدا شدن تروریست ها از داعش آغاز شده است.
براساس اطلاعات این مقام ناشناس عراقی، ۲۰۰ تروریست داعشی تاکنون این گروه را به خاطر مسایل مالی و کمبود امکانات رفاهی ترک کرده و به دیگر گروه های تروریستی حاضر در عراق وسوریه پیوسته اند. بیشتر این تروریست ها برای یافتن گروه هایی که پول بیشتری می دهند به سوریه رفته اند.
داعش در ماههای گذاشته به هر تروریست خود مبلغ ۳۰۰ دلار به صورت ماهیانه می پرداخت که با کم شدن عایدی اش، این رقم را به زیر ۱۰۰ دلار در ماه رسانده است. قاچاق مواد مخدر و اعضای انسان، دزدی نفت و اموال مردم، مالیات های ظالمانه و غرامت زندانیان از منابع مالی این گروه خشن به حساب می آیند.
سازمان ملل درآمد روزانه داعش را دو تا سه میلیون برآورد می کند که از این مقدار ۹۶ تا ۱۲۰ هزار دلار آن از راه غرامت و باجگیری به دست می آید.

شناسه خبر : 3719

این خبر رو هم ببینید

افشای همکاری ابوظبی و تل‌آویو برای بازگرداندن تروریست‌ها به جنوب سوریه

برخی منابع امنیتی از سفر یک هیأت اطلاعاتی امارات به تل‌آویو و بررسی طرح بازگرداندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =