خانه / جریانات تکفیری / داعش را در منبج شکست داده ایم/ منطقه بابه با خطر جدی روبروست

داعش را در منبج شکست داده ایم/ منطقه بابه با خطر جدی روبروست

سرویس سوریه-عبدالکریم ساروخان در گفتگوی تلفنی با کردپرس در خصوص آخرین وضعیت منبج گفت:منطقه منبج در محاصره کامل نیروهای ما قرار دارد و بزودی تمام شهر از دست داعش پاکسازی خواهد شد

نخست وزیر کانتون جزیره در خصوص عملیات منبج به خبرنگار کردپرس گفت:جنگ در منبج ادامه دارد و شهر به تمامی در محاصره نیروهای ماست.داعش توانی برای مبارزه ندارد و به زودی باقیمانده نیروهای آنها هم در این منطقه از بین خواهند رفت.
 
وی به نحوه جنگ داعش در منبج اشاره کرد و توضیح داد:داعش قدرت جنگندگی خود را از دست داده و برای مقابله ی با ما از سپر انسانی استفاده می کند و غیر نظامیان را به کشتن می دهد.
 
ساروخان افزود:متاسفانه داعش در این منطقه دست به کشتار بی رحمانه ای زده است و همین امروز نزدیک به ۱۰۰ نفر از غیر نظامیان را به شهادت رسانده است.
 
نخست وزیر کانتون جزیره ضمن اشاره به عملکرد داعش در منبج گفت:مردمی که قصد دارند از منطقه خارج شوند یا به اسارت داعش در می آیند و یا به بی رحمانترین حالت ممکن کشته می شوند.
 
وی هدف این گروه را فشار بر نیروهای کرد و سوریه دموکراتیک می داند و توضیح داد:هدف داعش از سپر بلا کردن غیرنظامیان،فشار بر ما و نیروهای سوریه دموکراتیک است و با این کار قصد دارد تا روحیه نیروهای ما ضعیف شده و نتوانند به عملیات خود ادامه دهند.
 
ساروخان افزود:ما همه امکانات خود را بکار می گیریم تا غیرنظامیان را از چنگال آنها نجات دهیم و این گروه تروریستی را شکست دهیم.
 
نخست وزیر کانتون جزیره با اشاره به ادامه درگیری ها در منطقه کردنشین (بابه)تصریح کرد:بابه شهر استراتژیکی برای همه طرف هاست،لذا جنگ سختی در آنجا در حال انجام است.
 
وی بیان کرد:این شهر با قتل عام وحشتناکی روبروست و ما می خواهیم تمام تلاش خود را بکار گیریم تا مردم بابه را از قتل عام بوسیله داعش نجات دهیم.
 
ساروخان اظافه کرد:ائتلاف مشترک نیروهای کرد و سوریه دموکراتیک(کرد و عرب)و شورای نظامی منبج با تمام توان در حال جنگ در محور بابه هستند و هدف ما این است،منطقه را از فاجعه دیگر رها کنیم.
 
نخست وزیر کانتون جزیره با بیان این مطلب که دوستان داعش نقش مهمی در ادامه حیات این گروه دارند،عنوان کرد:داعش بدون حامیانش گروهی شکست خورده است و امروز می بینیم ترکیه و ائتلاف نزدیک به آن می خواهند به هر وسیله ای که شده ما نتوانیم داعش را از این منطقه بیرون برانیم.
 
وی در پایان گفت:هر چند جنگ سختی در همه جبهه ها در حال انجام است اما داعش به مرگ خود نزدیک شده است.
 
 
 
کد مطلب: ۱۰۹۳۱۶  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۴/۱۷  |  ساعت: ۱۲ : ۵۵

شناسه خبر : 3165

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت اقدام اخیر دولت عربستان

بیانیه شورای عالی افتاء استان کردستان در محکومیت اقدام اخیر دولت عربستان در اعدام ۳۷ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =