خانه / دینی / داعش مزار «اويس قرني» صحابي پيامبر (ص) را منفجر کرد

داعش مزار «اويس قرني» صحابي پيامبر (ص) را منفجر کرد

ديدبان حقوق بشر سوريه با صدور بيانيه اي گزارش داد، دولت اسلامي عراق و شام (داعش) مزار اويس قرني صحابي پيامبر (ص) را در شهر رقه در شمال سوريه منفجر کرد و به آتش کشيد

ديدبان حقوق بشر سوريه با صدور بيانيه اي گزارش داد، دولت اسلامي عراق و شام (داعش) مزار اويس قرني صحابي پيامبر (ص) را در شهر رقه در شمال سوريه منفجر کرد و به آتش کشيد.
جام نيوز، ديدبان حقوق بشر سوريه با صدور بيانيه اي گزارش داد، دولت اسلامي عراق و شام (داعش) مزار اويس قرني صحابي پيامبر (ص) را در شهر رقه در شمال سوريه منفجر کرد و به آتش کشيد.
به نوشته العالم، اين دومين مرحله انفجار در مزار اويس قرني بود. داعش ۳۰ مارس از اهالي محله اي که مزار اويس در آن قرار دارد، خواست پنجره ها و درها را باز کنند ، چون قصد دارد دومين مرحله از انفجار بخش باقيمانده مزار اويس قرني را تکميل کند.
حرم مطهر دو صحابي بزرگوار پيامبر(ص) و حضرت علي(ع) ” عمار ياسر ” و ” اويس قرني ” فروردين ماه امسال نيز  از سوي تروريست‌هاي تکفيري مورد هتک حرمت قرار گرفت و گلدسته‌هاي حرم فروريخت.
عناصر داعش که با همکاري ديگر گروه‌هاي تروريستي استان رقه در شرق سوريه را در کنترل خود دارند، با انفجار حرم مطهر اين دو صحابي بزرگوار گلدسته‌هاي حرمين را تخريب کردند.
تروريست‌هاي تفکيري در ماه رمضان سال گذشته نيز با شليک‌هاي پياپي موشک به ديوارهاي حرم، بخش‌هاي زيادي از آن را منهدم کرده بودند.
 
منبع: جام نيوز ۹۳/۲/۲۵

شناسه خبر : 5867

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =