خانه / سیاسی / داعش مسئولیت انفجار انتحاری اربیل را بر عهدە گرفت / اعلام شمار قربانیان

داعش مسئولیت انفجار انتحاری اربیل را بر عهدە گرفت / اعلام شمار قربانیان

گروە دولت اسلامی عراق و شام موسوم بە داعش مسئولیت عملیات انتحاری اربیل مرکز اقلیم کردستان را بر عهدە گرفت و مسئولین پزشکی نیز شمار قربانیان این عملیات تروریستی را ۲ کشتە و ۸ زخمی اعلام کردند

رویترز گزارش داد کە داعش در حساب‌های خود در شبکە اجتماعی تویتر مسئولیت انجام عملیات تروریستی در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق کە ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقە روز جمعە ۲۸ فروردین / ۱۷ آوریل در نزدیکی کنسولگری امریکا انجام شد را بر عهدە گرفت.
مسئولین پزشکی اربیل اعلام کردند کە در این انفجار تروریستی کە از طریق یک خودرو بمب‌گذاری انجام شدە است ۲ تن کشتە و ۸ تن دیگر مجروح شدەاند.
جسد کشتە شدگان بە پزشکی قانونی اربیل منقل گردیدە، اما هنوز هویت آن‌ها اعلام نشدە است.
مسئول ادارە بهداشت اربیل اعلام کرد کە در میان زخمی‌های این انفجار، یک معلم آمریکایی و یک شهروند ترک دیدە می‌شود و همە زخمی‌ها غیرنظامی هستند.
کنسولگری آمریکا در اربیل اعلام کرد کە همە کارمندان این کنسولگری در سلامتی کامل بسر می‌برند و هیچ آسیبی ندیدەاند.
هدف این انفجار کە از طریق یک خودروی بمب‌گذاری شدە در منطقە مسیحی نشین عنکاوە در اربیل انجام شد، کنسولگری آمریکا بودە است و بنا بە گزارش کانال تلویزیونی روداو مأموران امنیتی اف. بی. آی و سی. آی. ای در محل انفجار آمادە شدە و مشغول انجام تحقیقات هستند.
کریم سنجاری وزیر داخلی اقلیم کردستان در محل انفجار حضور یافتە و شورای امنیت اقلیم کردستان نیز اعلام کردە کە در اطلاعیەای اطلاعات لازم را برای افکار عمومی اعلام می‌کند.
 
 
کد مطلب: ۸۲۵۲۷  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱/۲۸  |  ساعت: ۲۳ : ۱۶

شناسه خبر : 15969

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 16 =