خانه / جریانات تکفیری / داعش و القاعده از فقدان دولت در یمن استفاده می کنند

داعش و القاعده از فقدان دولت در یمن استفاده می کنند

نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در سخنانی تاکید کرد که گروه های داعش و القاعده از فقدان دولت در یمن استفاده می کنند. بنابراین تشدید درگیری ها فقط به نفع گروه های تروریستی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «اسماعیل ولدالشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در سخنانی تاکید کرد که تشدید دائم درگیری ها در یمن به نفع گروه های تروریستی است.
بر اساس این گزارش اسماعیل ولدالشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در سخنانی اظهار داشت: گروه های داعش و القاعده از فقدان دولت در یمن استفاده می کنند. بنابراین تشدید درگیری ها فقط به نفع گروه های تروریستی است.
وی در ادامه سخنان خود در رابطه با مذاکرات صلح یمن نیز گفت: نتایج مهمی در این مذاکرات حاصل شد؛ از جمله این دستاوردها، نشانه هایی برای دستیابی به نقشه راهی به منظور حل بحران در یمن است. تاخیر در دستیابی به توافق برای یمن، بسیار خطرناک است.
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در خصوص وخامت اوضاع انسانی در یمن نیز هشدار داد و افزود: شمار افراد آواره از مرز ۳ میلیون نفر عبور کرده است. همچنین قیمت مواد اولیه در یمن نیز به میزان ۶۰ درصد افزایش یافته است.
وی در پایان تاکید کرد: توافق پیشنهاد شده راه را برای تشکیل دولت توافق ملی در یمن باز می کند و طرح های جانبدارانه در یمن مانع از دستیابی به راهکارهای سیاسی جامع می شود. باید به آتش بسی کامل در مرزهای یمن و عربستان دست یافت. راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران یمن است.

شناسهٔ خبر: ۳۷۵۷۹۷۲ – چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۲۱:۲۰

شناسه خبر : 3025

این خبر رو هم ببینید

روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌ای آنان به کشورهایشان کند است

اداره خودگردان کُردستان سوریه با انتقاد از جامعه بین‌المللی گفت:روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =