خانه / سیاسی / داوود اوغلو در دیدار با الجبوری: ترکیه مصمم به همکاری با عراق در جنگ با داعش است

داوود اوغلو در دیدار با الجبوری: ترکیه مصمم به همکاری با عراق در جنگ با داعش است

نخست وزیر ترکیه در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان عراق گفت: ترکیه تصمیم گرفته است در جنگ با داعش با عراق همکاری کند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از خبرگزاری «عراق نیوز» احمد داوود اوغلو شب گذشته پس از دیدار با سلیم الجبوری رئیس مجلس نمایندگان عراق در یک کنفرانس خبری گفت: ترکیه تصمیم گرفته است در جنگ علیه داعش با عراق همکاری کند؛ چرا که سازمان های تروریستی خطری برای عراق و منطقه به شمار می روند و ترکیه با عراق علیه همه این سازمان های تروریستی همکاری خواهد کرد.
اوغلو با اشاره به اینکه وی با رئیس مجلس نمایندگان عراق در خصوص تصویب توافقنامه هایی که بین ترکیه و عراق امضاء می شود به توافق رسیده، افزود: موضع ترکیه در برابر ائتلاف بین المللی روشن است، زیرا ترکیه اعزام نیروهای پیشمرگ و ارتش آزاد سوریه را از طریق خاکش به کوبانی برای حمایت از رزمندگان کُرد تسهیل کرده است.
وی تاکید کرد: ترکیه امنیت و ثبات در عراق را امنیت و ثبات ترکیه می داند و نگاهش به عراق نگاه طائفه ای و مذهبی نیست، بلکه نگاهی بر اساس روابط برادرانه است.
سلیم الجبوری رئیس مجلس نمایندگان عراق نیز پس از دیدار با اوغلو گفت: عراق رویکرد جدی برای گسترش روابط سیاسی خود بر اساس منافع مشترک با ترکیه دارد و از تلاش های ترکیه نیز در این خصوص قدردانی می کند.
الجبوری افزود: عراق دارای پیوندها و مرزهای مشترکی با ترکیه است، بنابراین بهبود و گسترش روابط سیاسی تنها برای حل مشکلات دو کشور نیست، بلکه به حل مسایل دیگری در منطقه نیز خواهد انجامید.
 
 
کد مطلب: ۷۳۶۹۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۳۰  |  ساعت: ۱۴ : ۵۱

شناسه خبر : 17055

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سه =