خانه / فرهنگی / دبیرسومین جشنواره مولودی خوانی رضوی : کردستان میزبان ۱۴ گروه مولودی خوان از داخل و خارج از کشور است

دبیرسومین جشنواره مولودی خوانی رضوی : کردستان میزبان ۱۴ گروه مولودی خوان از داخل و خارج از کشور است

سنندج- دبیرسومین جشنواره مولودی خوانی رضوی(هه تاو) در کردستان گفت: امسال استان میزبان ۱۴ گروه مولودی خوان از استان های مختلف کشور و اقلیم کردستان عراق است.

سامان احمدی امروز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سنندج که با موضوع ارائه و بررسی طرح بنیادی نقش پدری و بررسی برنامه های دهه کرامت برگزارشد، با اشاره به اینکه جشنواره مولودی خوانی رضوی (هه تاو) ۶ الی ۸ مرداد در سنندج برگزار می شود، گفت: در این دوره شاهد استقبال و ارتقای وضعیت کیفیت گروه های شرکت کننده نسبت به دوره های گذشته هستیم.
وی عنوان کرد: ۲۱ اثر از گروه های مولودی خوان و ۱۷  اثر از منقبت خوانان هم از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره درکردستان ارسال شد.
وی اظهارداشت: توسط هیئت انتخاب در مجموع ۱۴ گروه مولودی خوان که از این تعداد دو گروه از اقلیم کردستان عراق و دو گروه هم برگزیدگان جشنواره وحدت و جشنواره مولودی خوانی بسیج مداحان هستند، به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
دبیرسومین جشنواره مولودی خوانی رضوی(هه تاو) در کردستان ادامه داد: از تعداد منقبت خوانان شرکت کننده ۱۲ منقبت خوان که از این تعداد دو نفر از اقلیم کردستان عراق هستند، برای رقابت در مرحله نهایی پذیرفته شدند.
احمدی با اشاره به اینکه افتتاحیه این جشنواره با بیرق گردانی رضوی از جلوی مسجد جامع تا حسینیه سنندج در روز جمعه ۶ مردادماه خواهد بود، افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه سنندج، برگزاری ضیافت کرامت در امامزاده هاجره خاتون خواهر امام رضا(ع)، برگزاری یادواره زنده یاد محمد شمس قریشی از دیگر برنامه های جنبی این دوره  از جشنواره است.
شناسهٔ خبر: ۴۰۳۲۴۰۶

شناسه خبر : 3887

این خبر رو هم ببینید

ارسال ۵۸ اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز

دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز گفت: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هفت =