خانه / دینی / دبیرکل اتحادیه جهان اسلام: دین اسلام، افراطی گری و فتنه انگیزی را نکوهش کرده است

دبیرکل اتحادیه جهان اسلام: دین اسلام، افراطی گری و فتنه انگیزی را نکوهش کرده است

دبیرکل اتحادیه جهان اسلام تأکید کرد: دین اسلام دین رحمت است و به دوری از افراطی گری و فتنه انگیزی دستور داده و این اعمال را نکوهش کرده است

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دکتر “عبدالله بن عبدالمحسن الترکی” دبیرکل اتحادیه جهان اسلام، روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه در نشست رؤسای جمعیت های اسلامی و ائمه مساجد اتریش، تلاش های جمعیت های اسلامی و علمای این کشور در زمینه خدمت به دین اسلام ومسلمانان را ستود و آنان را بر آموزش مسائل دینی به شکل صحیح آن ترغیب کرد.
 
وی افزود: ما در زمان اقامت در یک کشور غیر اسلامی، باید اولویت خود را بر عبادت خداوند متعال و تمرکز بر احکام اسلام صحیح و همچنین درستکاری و امانتداری قرار دهیم چرا که همین کارها موجب گرایش بسیاری از افراد به دین اسلام خواهد شد.
 
الترکی با تأکید بر اینکه دین اسلام یک رسالت جهانی و دین رحمت است و به دوری از افراطی گری و فتنه انگیزی دستور داده است، خاطرنشان کرد: علمای مسلمان در زمانی که مشکلی میان مسلمانان مشاهده می کنند باید با مراجعه به قرآن کریم و سنت پیامبر (ص) در صدد رفع آن مشکل برآیند و مسلمانان ساکن کشورهای غیر اسلامی نیز باید به قوانین کشوری که در آن زندگی می کنند پایبند باشند.
 
در این نشست، همچنین رؤسای جمعیت های اسلامی و ائمه جماعات مساجد اتریش، چالش های موجود بر سر راه مسلمانان کشورهای غربی را بررسی کرده و راهکارهایی نیز ارائه دادند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : وکالة الانباء السعودیة

شناسه خبر : 5675

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =