خانه / سیاسی / دبیرکل جدید ناتو انتخاب شد نخست وزیر سابق نروژ به عنوان دبیرکل ناتو انتخاب شد

دبیرکل جدید ناتو انتخاب شد نخست وزیر سابق نروژ به عنوان دبیرکل ناتو انتخاب شد

پایان دوران مسئولیت آندره فوگ راسموسن دبیر کل ناتو فرا رسید و همه ی کشورهای عضو ناتو رای خود را به ینس استولتنبرگ نخست وزیر سابق نروژ دادند تا سکان هدایت این گروه نظامی را بر عهده بگیرد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، پایان دوران مسئولیت آندره فوگ راسموسن دبیر کل ناتو فرا رسید و همه ی کشورهای عضو ناتو رای خود را به ینس استولتنبرگ نخست وزیر سابق نروژ دادند تا سکان هدایت این گروه نظامی را بر عهده بگیرد.
استولتنبرگ به مدت ده سال نخست وزیر نروژ بوده و در عین حال  رهبر حزب کارگر این کشور بوده و قرار است به مدت چهار سال به عنوان دبیرکل ناتو فعالیت کند و این پست را از آغاز ماه سپتامبر سال جاری میلادی در اختیار بگیرد.
اعضای ناتو در سال ۲۰۰۹ راسموسن نخست وزیر پیشین دانمارک را به عنوان دبیرکل ناتو انتخاب کرده و بعدها با پیشنهاد تمدید یک ساله ی دوران مسئولیت وی توافق شد.
ناتو  یا سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (North Atlantic Treaty Organization) یک اتحاد بین المللی است که متشکل از ۲۸ کشور، از آمریکای شمالی و اروپا است که بعد از امضای پیمان آتلانتیک شمالی در ۴ آوریل ۱۹۴۹ میلادی  تشکیل شد.
ترکیه از سال ۱۹۵۲ به عنوان عضو ناتو انتخاب شده است و نمانیده ی ترکیه نیز در جلسه ی انتخاب دبیرکل ناتو در بروکسل حضور داشت.

شناسه خبر : 19453

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =