خانه / علمی / دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی: رشد سرطان در ایران بالاتر از میانگین جهانی است

دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی: رشد سرطان در ایران بالاتر از میانگین جهانی است

همایش کلینیکال انکولوژی به سرطان‌های دستگاه ادراری، سرطان پستان و گوارشی می‌پردازد

۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۴:۰۲
دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی از برگزاری این همایش از فردا خبر داد و گفت:‌ رشد سرطان در ایران بالاتر از میانگین جهانی است.
به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری برنا، دکتر سمیرا ازقندی دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی با بیان این مطلب افزود: در همایش کلینیکال انکولوژی به سرطان‌های دستگاه ادراری، سرطان پستان و گوارشی می‌پردازیم.
وی بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش به روز رسانی سطح اطلاعات پزشکان است و در آن علاوه بر پزشکان ایرانی متخصصانی از کشورهای اتریش، فرانسه و آلمان حضور دارند و پیرامون روش‌های جدید شیمی درمانی و روش‌های دیگر بحث و تبادل اطلاعات می‌کنند.
 
ازقندی با بیان اینکه شروع سرطان در ایران و میزان رشد آن نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است ادامه داد: شاید سرطان تنها بیماری باشد که درمان آن به صورت استفاده از تخصص‌های کم، جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
وی افزود: به علت تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که درگیر سرطان هستند هر ساله وضعیت کشور در زمینه این تکنولوژی توسط انجمن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. و این کنگره سعی می‌کند با کوشش وسیع در زمینه درمان‌های مختلف سرطان و آگاهی دادن به درمان‌های تیمی این کار را پیش ببرد.
 
ازقندی اظهار کرد:‌ ۹۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان علاوه بر درمان جراحی به درمان‌های دیگری نیاز دارند، بنابراین انجمن هر ساله تلاش می‌کند با صرفه‌ترین و مناسب‌ترین راه درمان را برای همکاران بیان کند.
 
این گزارش می افزاید؛ در نهمین کنگره سالانه کلینیکال انکولوژی متخصصان اورولوژیست، دستگاه گوارش، جراح و پاتالوژیست و متخصصان زنان و زایمان ۱۶ تا ۱۸ مهر ماه در کتابخانه ملی ایران به تبادل نظر در زمینه سرطان می‌پردازند.
 
 

شناسه خبر : 20593

این خبر رو هم ببینید

کتاب خدمات کردها به اسلام و ایران نوشته شود

معاون امور حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از کردستان به عنوان قطعه جواهر از ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =