خانه / فرهنگی / دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر استقبال مردم سنندج را از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر کم نظیر و بی سابقه دانست.  

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر استقبال مردم سنندج را از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر کم نظیر و بی سابقه دانست.  

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: امسال تمهیداتی در نظر گرفته شد تا مردم هنردوست و فرهنگی کردستان به راحتی بتوانند با تصمیماتی که اتخاذ شد به سالن های سینما برای تماشای فیلم های جشنواره بیایند، به همین منظور ستاد برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم فجر استان کردستان تشکیل شد.
 

 
 
جلال قلعه شاخانی افزود: در این ستاد با توجه به اولویت ها و آیتم های مطرح شده در جهت ایجاد سهولت و راحتی همشهریان و هم استانی های عزیز برای حضور در پردیس سینمایی بهمن (محل اکران فیلم های جشنواره) تضمیماتی اتخاذ شد. از جمله این تصمیمات تعیین بهای بلیط به مبلغ ۳۰۰۰ تومان بود که این قیمت با توجه به پارامترهای زیادی تعیین شد تا همه اقشار مردم سنندج به راحتی بتوانند بلیط جشنواره را تهیه نمایند.
 
ایشان اظهار داشت: از دیگر تمهیدات اتخاذ شده تهیه کارت های ویژه رایگان (VIP) برای هنرمندان، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و فیلمسازان عضو انجمن سینمای جوان بود که با توجه به رایزنی با مسئولین ذیربط و تهیه آمار به تعداد لازم کارت تهیه و در اختیار این اقشار قرار داده شد.
 
دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر اضافه کرد: از دیگر تخفیفات در نظر گرفته شده، تخفیف حدود ۳۵ درصدی بهای بلیط برای دانش آموزان و دانشجویان بود. همچنین این تخفیف برای اداراتی که در خواست رزرو یک سانس برای کارکنان خود را داشتند در نظر گرفته شد.
 
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از استقبال مردم از فیلم های جشنواره فجر عنوان کرد: امسال با تمهیدات در نظر گرفته شده و تلاش اعضای ستاد و دیگر زحمت کشان و دست اندر کاران برگزاری جشنواره بحمدلله استقبال مردم کم نظیر بود و به نسبت سال گذشته قابل مقایسه نبود و می توان گفت این استقبال بی سابقه حکایت از رضایت مردم و اقبال جشنواره نزد مردم دارد.
 
قلعه شاخانی در پایان با اشاره به اینکه در مدت نمایش فیلم های جشنواره قبل از اکران هر فیلم جشنواره یک فیلم کوتاه شاخص ازفیلمسازان مطرح کردستانی به نمایش در آمد و ذکر این نکته که در حاشیه جشنواره جلسات نقد و بررسی با حضور فیلمسازان، صاحبنظران، اهل قلم و دیگر علاقه مندان به طور منظم برگزار می شد به ارائه جدول گزارش روزانه فیلم های جشنواره و میزان مخاطبان در هر سانس پرداخت و آنرا بدین شرح عنوان کرد: در  15 بهمن سی و دومسن جشنواره بین المللی فیلم فجر رسما افتتاح شد و با نمایش فیلم زمستان آخر ساخته فیلمساز کردستانی آغاز بکار کرد.
 
در ۱۶ بهمن ماه فیلم های جشنواره که بر روی پرده رفت در سانس اول گنجشکک اشی مشی (که البته به علت مشکل در KDM فیلم اکران نشد) در سانس دوم و سوم فیلم سیزده و در سانس چهارم فیلم قصه ها بود که در مجموع ۴۵۴ نفر از این فیلم ها دیدن کردند.
 
در روز دوم از اکران فیلم های جشنواره (۱۷ بهمن) در سانس های اول و دوم فیلم قصه ها و در سانس های سوم و چهارم فیلم دو ساعت بعد مهرآباد نمایش داده شد که در مجموع ۴۴۷ نفر از این دو فیلم دیدن کردند.
 
روز ۱۸ بهمن شاهد اکران خانه پدری در سانس های اول و سوم و فردا در سانسهای دوم و چهارم بودیم که ۷۲۸ نفر تماشگر این فیلم ها بودند.
 
روز چهارم اکران فیلم های جشنواره فجر با فیلم همه چیز برای فروش در سانس اول شروع شد که همین فیلم در سانس سوم هم بعد از اکران فیلم زمستان آخر در سانس دوم نمایش داده شد.
فیلم زمستان آخر با حضور استاندار کردستان، فرماندار سنندج، مدیر کل صدا و سیمای کردستان، مدیرکل هواشناسی کردستان و جمعی از مسئولین نمایش داده شد.
 
سالم صلواتی کارگردان فیلم نیز در سالن سینما حضور پیدا کرد و توضیحاتی در رابطه با فیلم و پروسه ساخت آن ارائه کرد به همراه جمعی از ذست اندرکاران و عوامل فیلم مورد تقدیر استاندار قرار گرفتند.
 
۲۰ بهمن و روز پنجم در سانس اول فیلم کلاشینکف در سانس های دوم و چهارم فیلم لامپ ۱۰۰ و در سانس سوم فیلم آذر شهدخت، پرویز و دیگران بر روری پرده سینما رفتند و ۸۵۳ نفر از این فیلم ها دیدن کردند.
 
روز ششم جشنواره فیلم فجر ۲۱ بهمن فیلم چند متر مکعب عشق در سانس های اول و سوم و فیلم ناخواسته در سانس های دوم و چهارم نمایش داده شد که مجموع تماشاگران این روز به ۷۸۹ نفر رسید.
 
روز سه شنبه ۲۲ بهمن مصادف با هفتمین روز از اکران فیلم های جشنواره فجر بود.در این روز ۱۲۷۹ نفر در سالن سینما حاضر شدند و به تماشای فیلم های شیار ۱۴۳ در سانس های اول و سوم و سیاوشان در سانس های دوم و چهارم نشستند. از اتفاقات جانبی روز هفتم حضور استاندار کردستان در جمع تماشاگران بود.
 
در هشتمین روز اکران فیلم های جشنواره سی و دوم فیلم فجر خواب زده ها و آذرشهدخت، پرویز و دیگران به ترتیب در سانس های اول و سوم و دوم و چهارم اکران شدند که ۹۵۸ نفر بیننده این دو فیلم در این روز بودند.
 
پنجشنبه ۲۴ بهمن و روز نهم یا اکران فیلم های امروز و آرایش غلیظ به ترتیب در سانس های اول و سوم و دوم و چهارم همراه شد.بینندگان مجموع چهار سانس بالغ بر ۱۲۷۸ نفر بودند.
 
دهمین روز و آخرین روز از اکران فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان کردستان جمعه ۲۵ بهمن بود.
 
در این روز به دلیل استقبال مردم و هم اینکه جون در روزهای گذشته دو فیلم کلاشینکف و گنجشکک اشی مشی بخاطر مشکل در KMD اکران نشد، دو سانس اضافه در برنامه اکران فیلم های جشنواره گنجانده شد تا این فیلم ها نیز برای علاقه مندان اکران شود.
 
به همین دلیل شروع سانس ها از ساعت ۱۰ صبح با فیلم گنجشکک اشی مشی شروع شد در سانس دوم (۱۴ تا ۱۶) و سانس سوم (۱۶ تا۱۸) فیلم شیفتگی اکران شد.
 
سانس چهارم (۱۸ تا ۲۰) به فیلم کلاشینکف اختصاص یافت.
 
سانس پنجم (۲۰ تا ۲۲) و سانس ششم (۲۲ الی ۲۴) فیلم معراجی اکران شد.
 
در مجموع تعداد تماشاگران فیلم های آخرین روز اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر بالغ بر ۱۶۳۳ نفر بود. از اتفاقات جانبی قابل ذکر حضور مدیر کل صدا و سیمای کردستان و چند تن از مدیران ادارات کل استان کردستان بود.
 
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با تشکر از همکاری حوزه هنری کردستان در برگزاری این جشنواره از خبرنگاران و اصحاب رسانه بخاطر حضور در سالن سینما و پوشش خبری جشنواره تقدیر کرد و از حضور گرم و منش فرهنگی همشهریان سنندجی بعنوان نقطه قوت این جشنواره یادکرد.
 

شناسه خبر : 10359

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =