خانه / قرآنی / دختر کردستانی که قرآن را با دو چشم نابینا حفظ کرد

دختر کردستانی که قرآن را با دو چشم نابینا حفظ کرد

دختر جوان اهل روستای ناو شهرستان سروآباد با وجود نابینایی دو چشم در دو سال و نیم حافظ کل قرآن کریم شد

سرویس سانه های محلی کردنور- سایت زریوار خبر نوشت: ۱۵ اﮐﺘﺒﺮ مصادف با روز بیست و سوم مهر، روز عصای سفید است؛ روزی که روشن دلان جهان طراوت، پویایی و نشاط را به جویبار زندگی فرامی خوانند. در این روز روشن ضمیران فریاد می دارند: ما هم تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس می کنیم. ما حتّی می توانیم با همین چشمان به ظاهر بسته خویش، در زلال شعور و صفای فطرت خدایی مان، جلال و جمال حضرت حق را بنگریم. می توانیم با چشم لامسه خود با همه کس و همه چیز سخن بگوییم و حتی با تأمل در گردش حکیمانه چرخ روزگار، به مهمانی همه نشانه های خلقت برویم. عصای سفید چونان پرچمی است که به نشان استقلال در دست روشن دلان به حرکت در می آید و آینه ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تأمل و تفکر دیگران می گذارد.
در سال ۱۹۶۴ به نام نابینایان و عصای سفید جهت اهمیت دادن به روشندلان، بررسی مشکلات آنها، بهانه ای برای پاسداشت دستاوردهای نابینایان به حساب می آید. مهمترین مسئله ای که در روز عصای سفید می توان به آن اشاره نمود موضوع تعدادی از نابینایان روشندلیست که دنیای امروز خود و همچنین چهار گوشه جهان را با آیات قرآن می بینند و ما این روز مهم و فرصت فوق العاده را غنیمت شمردیم که گفتگویی اختصاصی با یکی از دوخواهر و بانوی فعال قرآنی به عنوان حافظ کل قرآن داشته باشیم تا چنین بزرگوارانی را که در این عرصه گام برداشته اند به جامعه معرفی کنیم.
خودتان را بطور کامل معرفی کنید؟
﴿ یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ(۱۸)وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنْسَاهُمْ أَنْفُسَهُمْ أُوْلَئِکَ هُمْ الْفَاسِقُونَ(۱۹).
من نگین رستمی فرزند محمود متولد ۲۶مهر سال ۱۳۶۵ اهل روستای ناو(اورامان تخت ) از توابع شهرستان سروآباد هستم .از زمان به دنیا آمدن مادر زادی ا ناحیه دو چشم نابینا بودم. مقاطع ابتدایی ، راهنمایی را با مشکلات و گرفتاری ها و مشکلات زیادی در روستای ناو گذراندم. اول دبیرستان را از طریق راه دور در خانه به صورت غیر حضوری و بدون معلم خواندم. مقاطع دوم و سوم پیش دانشگاهی را در مدرسه دارالاحسان به صورت اختصاصی واحدی برای نابینایان داشت سپری کردم. در سال ۹۲ آزمون سراسری دانشگاهها ثبت نام کردم و موفق شدم رتبه ۵۸۰۰ را کسب کنم و با تعیین رشته توانستم زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کردستان قبول شوم.
وی ادامه داد: از سال ۷۸ در ۱۲ سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و تا نیمه اول سال ۸۱ به مدت دوسال و نیم کل قران کریم را حفظ کردم . با توجه به شرایطی که دارم شخص خاصی برای یادگیری تجوید نداشتم اما در فضای نرم افزار استاد تجوید ما استاد منشاوی بود.
وی با بیان اینکه قران یک مکتب همگانی و سرنوشت ساز نه تنها برای مسلمانها بلکه هرکسی که می تواند با آن مسیر زندگی خود را تغییر دهد موثر و آرامش بخش است.
همیشه برای آرامش دادن به خود و دوری از فکر های ناراحت کننده سه آیه آخر سوره مبارکه بقره (لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ وَإِنْ تُبْدُوا مَا فِی أَنْفُسِکُمْ أَو تُخْفُوهُ یُحَاسِبْکُمْ بِهِ .. را تلاوت می کنم که براستی روح و روان من را بسوی آرامش سوق داده است.
بهترین لحظه ای که تاکنون در هنگام حفظ داشتید چی بود؟
همه لحظات حفظ قرآن شیرینند اما زمانی که می دانستم سوره ای حفظ کردم و تسلط عجیبی برای تلاوت آن به حفظ داشتم واقعا می توان آن را بهترین لحظه یاد کنم .
بهترین هدیه ای که خداوند منان به انسان داده قران کریم است که با اندک توانایی هرکسی می توان بیشترین و بهترین سود را از آن به یدک بکشند و هرکس می تواند ازآن به اندازه (لایکلف الله نفسا الا وسعها ) سود جوید و از آنها می خواهم بیایند به طرف قرآن و حفظ کنند قرآن را و به عنوان راهنما و مرشدی آن را در زندگی خود بکار بگیرند و حتی اگر توانایی حفظ آن را هم ندارند هر روز می توانند با آن باشند و انس بگیرند.
وی در پایان با تشکر از پدر و مادر خود به عنوان عاملی اصلی موفقیت ها وی با وجود مشکلات زیاد از بی توجهی و بی مهری مسئولین گلایه داشت خواستار توجه ویژه به نابینایان شد.
وی همچنین از مدیریت انجمن و موسسه قرآنی(ناصح سعدی) جهت گسترش فعالیت های قرآنی و کمک به جوانان و نوجوانان تشکر و قدردانی کرد.

شناسه خبر : 10091

این خبر رو هم ببینید

مستندات قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در تمدن­ سازی نوین اسلامی

رحیم ابوالحسینی[۱] چکیده بیانیه گام دوم انقلاب یکی از ارزشمندترین مکتوبات تاریخ چهل ساله انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =