خانه / سیاسی / درخواست اتحادیه میهنی از ایران، عراق و ترکیە برای کمک بە کردهای سوریە در مقابل داعش

درخواست اتحادیه میهنی از ایران، عراق و ترکیە برای کمک بە کردهای سوریە در مقابل داعش

اتحادیه میهنی کردستان بە رهبری جلال طالبانی از جمهوری اسلامی ایران، حکومت مرکزی عراق و ترکیه درخواست کرد با کُردهای سوریه برای دفاع از منطقە کوبانی در مقابل حملات دولت اسلامی عراق و شام همکاری کنند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، پس از آنکه منطقە کوبانی در کردستان سوریه از سوی داعش به صورت گسترده ای مورد حمله قرار گرفت، اتحادیه میهنی کردستان در بیانیه ای از کشورهای منطقه درخواست کرد به کمک کُردهای سوریه بشتابند.
در این بیانیه با اشاره به اینکه حمله داعش به شهر کردنشین کوبانی در سوریه در حالی انجام می شود که آمریکا و کشورهای غربی تصمیم به حمله بە داعش در عراق گرفته اند، از شورای امنیت سازمان ملل، آمریکا و کشورهای اروپایی درخواست می کند که به مردم شهر کوبانی در مقابل حملات داعش کمک کنند.
در این بیانیه همچنین از جمهوری اسلامی ایران، دولت مرکزی عراق و ترکیه درخواست شده است هرچه در توان دارند برای کمک و حمایت از کُردهای سوریه و دفاع از کوبانی انجام دهند.
اتحادیه میهنی کردستان همچنین از دولت اقلیم کردستان درخواست کرده است آنچه در توان دارد برای کمک به کُرهای سوریه برای مقابله با داعش انجام دهد.
 
منطقه کردنشین کوبانی در شمال سوریه از سه سمت جنوب، شرق و غرب مورد حمله ی داعش قرار گرفته و درگیری های شدیدی بین داعش و مدافعین کُرد موسوم به واحدهای دفاع از خلق (YPG) در جریان است.
 
صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD) شرایط کوبانی را بحرانی توصیف کرده و با اشارە بە اینکە داعش به دنبال آن است تا آن چه را که در شنگال انجام داد، در کوبانی هم تکرار کند، از نظام بین الملل درخواست کمک کردە است.
 
پایگاه خبری کردی زبان سبه ی گزارش داد که ۳ هزار شهروندان منطقه کوبانی که از دست داعش فرار کردەاند پشت مرزهای ترکیه گیر کرده و این کشور اجازه ورود این آوارگان به خاک خود را نمی دهد و بر اساس این گزارش احتمال کشتار آنها بە دست داعش وجود دارد.
 
 
 
 
 
کد مطلب: ۷۰۲۳۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۸  |  ساعت: ۱۱ : ۲۷

شناسه خبر : 17671

این خبر رو هم ببینید

بیانیه رهبر انقلاب اسلامی در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص): بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و عوام‌فریبانه است

حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای در بیانیه‌ای، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =