خانه / سیاسی / درگیری ارتش آزاد سوریه با نیروهای YPG در مالکیه سوریه

درگیری ارتش آزاد سوریه با نیروهای YPG در مالکیه سوریه

نیرو های جبهه الشام وابسته به ارتش آزاد سوریه به نیرو های YPG در روستای مالکیه حمله کرده و در درگیری پیش آمده ۸ تن از نیرو های YPG و ۳ تن از نیرو های جبهه الشام کشته شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی نیرو های “جبهه الشام” وابسته به ارتش آزاد سوریه که بیشتر از ترکمن های سوریه تشکیل شده است به نیروهای مدافع خلق (YPG) شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در روستای مالکیه در منطقه العزیز در کانتون عفرین حمله کرده و درگیری های شدیدی میان این دو نیرو درگرفته است.
در همین راستا ذکریا کارسلی، فرمانده ترکمن نیروهای جبهه الشام سوریه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی عنوان کرده است: در نتیجه این درگیری ۸ تن از نیروهای YPG کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند، با حملات گسترده ای که در این منطقه انجام دادیم توانستیم نیروهای YPG را از این منطقه بیرون رانده و کنترل روستای مالکیه را در دست بگیریم. در این درگیری ها ۳ نفر از نیروهای جبهه الشام نیز کشته شدند.
وی در ادامه اظهارات خود اشاره کرده است: حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) سیاستی اتخاذ کرده است که در تلاش برای گسترش اختیارات خود به تمام منطقه شمال سوریه می باشد. ما به هیچ عنوان اجازه تشکیل منطقه کردی مورد نظر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در مناطق شمالی این کشور را نخواهیم داد.
لازم به ذکر است، چندی پیش روستای مالکیه با حمایت های هوایی جنگنده های روسیه توسط حزب YPG از نیروهای داعشی پاکسازی شده و به کنترل PYD درآمده بود.کد مطلب: ۹۹۳۳۷  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۳۰  |  ساعت: ۱۲ : ۳۸لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14483

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 4 =