خانه / سیاسی / در آستانه مذاکرات ایران و ۵+۱ انجام شد؛ ۶ ساعت مذاکرات سیاسی و کارشناسی ایران و آمریکا در نیویورک

در آستانه مذاکرات ایران و ۵+۱ انجام شد؛ ۶ ساعت مذاکرات سیاسی و کارشناسی ایران و آمریکا در نیویورک

نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا برای حل اختلافات جدی باقیمانده بر سر راه دستیابی به توافق نهایی، حدود ۶ساعت مذاکره کردند

۱۳۹۳ جمعه ۲۸ شهریور ساعت ۱۰:۲۰
نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا برای حل اختلافات جدی باقیمانده بر سر راه دستیابی به توافق نهایی، پیش از شروع رسمی هفتمین دور مذاکرات جامع در نیویورک، حدود ۶ساعت با یکدیگر در سطوح سیاسی و کارشناسی بصورت دو جانبه مذاکره کردند.
 
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مذاکرات سیاسی میان ایران و آمریکا درنیویورک برگزار شد که سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه و اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با ویلیام جوزف برنز معاون ارشد وزیر امور خارجه آمریکا و وندی شرمن نماینده این کشور در گروه ۱+۵ دو ساعت و نیم مذاکره داشتند.
 
هیات های کارشناسی ایران و آمریکا نیز بیش از سه ساعت شب گذشته با یکدیگر مذاکره کردند تا از اختلافات جدی میان طرفین کاسته شود.
 
ریاست هیات کارشناسی ایران را «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه و ریاست هیات آمریکایی را «جیم تیمبی» برعهده داشت.
 
این مذاکرات دو جانبه پیش از برگزاری نشست رسمی ایران و گروه ۱+۵ در نیویورک، سومین دور مذاکرات رسمی دو جانبه ایران و آمریکا در دو ماه اخیر است که طرفین تاکنون دهها ساعت با یکدیگر بر سر موارد اختلافی مذاکره کرده اند.
 
معاونان وزیر امور خارجه ایران همچنین با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز دو ساعت بصورت دو جانبه و کارشناسان دو طرف نیز بطور دو جانبه با یکدیگر مذاکره کردند.
 

شناسه خبر : 17657

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهارده =