خانه / سیاسی / در دیدار با جان مک کین بارزانی: هیچ دولتی نباید از ترور به‌ عنوان برگ برنده‌ استفاده‌ کند

در دیدار با جان مک کین بارزانی: هیچ دولتی نباید از ترور به‌ عنوان برگ برنده‌ استفاده‌ کند

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا ضمن جدی دانستن مسئله تروریسم در جهان اعلام کرد که نباید هیچ دولتی ترور را همچون برگ برنده‌ استفاده‌ کند، زیرا این پدیده‌ آتشی است که‌ همه‌ را خواهد سوزاند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان روز شنبه(۶دی ماه/۲۷دسامبر) با جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا و هیئت همراهش در اربیل دیدار و گفتگو کرد.
جان مک کین در این دیدار، هدف از سفر خود به اربیل را با توجه به حضور مستقیم بارزانی در جبهه های جنگ علیه دولت اسلامی عراق و شام(داعش)، در جریان قرار گرفتن و شنیدن نقطه نظرات و مواضع سیاسی و نظامی رئیس اقلیم کردستان در خصوص وضعیت جبهه های جنگ و نیازمندی های نیروهای در مبارزه با تروریست ها، عنوان کرد.
وی بر تداوم حمایت و همکاریهای آمریکا از اقلیم کردستان عراق در جنگ علیه تروریسم و لزوم توسعه روابط میان دو طرف، تأکید کرد.
در این دیدار مسعود بارزانی در خصوص عوامل زایش و گسترش سازمان ترویستی داعش، سقوط موصل و حمله به اقلیم کردستان از سوی این گروه سخن گفت.
وی درباره اوضاع میادین جنگ اشاره کرد که نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان توانسته اند به پیروزی های چشمگیری دست یابند و ضربات مهلکی به تروریست ها وارد سازند.
رئیس اقلیم کردستان عراق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات تروریسم علیه جهانیان، اعلام کرد: ترور تهدیدی جدی برای تمامی ملت ها و دولت ها است و همه کشورها را نشانه رفته است. تروریست هایی که به صفوف سازمان تروریستی داعش پیوسته اند از ملیت های مختلف هستند و از همین روی، مقابله با آنها مستلزم وجود هماهنگی و تلاش های همه جانبه میان تمامی دولت ها است و باید همزمان با در پیش گرفتن تدابیر نظامی، در حوزه فکری نیز با این گروه مقابله شود و همچنین منابع مالی آنها خشکانده‌ شود و ارتباط تروریست ها با یکدیگر نیز قطع گردد.
بارزانی همچنین اعلام کرد: هماهنگی میان تمامی دولت ها در این مقطع بسیار ضروری به نظر می رسد و باید همگان از عمق خطر آگاه باشند و نباید هیچ دولت و یا جریانی مسئله ترور را به عنوان برگ برنده‌ استفاده‌ کند چرا که ترور آتشی است که شعله های آن همگان را خواهد سوزاند.
وی در این دیدار با اشاره به اوضاع شهر کوبانی در شمال سوریه که نیروهای پیشمرگ اقلیم برای کمک به مدافعین کُرد به آن شهر اعزام شده اند، از پشتیبانی های آمریکا از نیروهای کُرد و بمباران مواضع تروریست ها در این شهر قدردانی کرد.
گفتگو بر سر نحوه هماهنگی بیشتر میان نیروهای پیشمرگ و ائتلاف جهانی ضدداعش به رهبری آمریکا، اوضاع شهر موصل، وضعیت سیاسی و امنیتی عراق، سوریه و منطقه از دیگر محورهای گفتگو در این نشست اعلام شده است.
گفتنی است که جوزف پینینگتون کنسول آمریکا در اربیل و شماری از مشاورین و افسران ارتش آمریکا، جان مک کین را در سفر به اقلیم کردستان عراق همراهی کردند.
مسرور بارزانی رئیس سازمان امنیت اقلیم کردستان عراق، مصطفی سیدقادر وزیر نیروهای پیشمرگ، کریم شنگالی وزیر داخلی و فلاح مصطفی مسئول دفتر روابط خارجی اقلیم کردستان نیز در این نشست حضور داشتند.
 
 
 
 
 
کد مطلب: ۷۶۱۴۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۰/۷  |  ساعت: ۱۰ : ۳۹

شناسه خبر : 16797

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 17 =