خانه / اجتماعی / در دیدار با علما و طلاب اصفهان: تاکید رئیس جمهور بر دوران موقت پرداخت یارانه/ معجزه اقتصادی دولت

در دیدار با علما و طلاب اصفهان: تاکید رئیس جمهور بر دوران موقت پرداخت یارانه/ معجزه اقتصادی دولت

رئیس‌ جمهور گفت: یارانه نقدی دوران موقتی دارد؛ برای این که بشودحامل‌های انرژی به نرخ واقعی خود برسد و آن‌هایی که آسیب پذیرند کمک شوند، امیدواریم شرایطی ایجاد شود که آنها که در فشار اقتصادی هستند، روی پای خود بایستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از تسنیم، نشست رئیس‌ جمهور با علما، فضلا و طلاب استان اصفهان  درتالار راه و شهرسازی اصفهان برگزار شد که مهم ترین محور‌های سخنان رئیس‌ جمهور در این نشست را در ادامه می‌خوانید:
* دولت باید توجه بیشتری به مراکز فرهنگی، دینی و حوزه‌های علمیه داشته باشد. این دولت تلاش خواهد کرد به این وظیفه خود عمل کند.
* روحانیت بزرگترین افتخارش این بوده که روی پای خود ایستاده است. روحانیت همیشه مستقل بوده و در‌ آینده هم مستقل خواهد بود.
*دولت، روحانیت و حوزه و دانشگاه همه یک مسیر را طی می‌کنیم که آن رضای خداوند و در مرحله بعد رضایت مردم است. دولت در حد توان خود در این زمینه‌ها اقدام خواهد کرد.
* یارانه نقدی یک دوران موقتی دارد برای این که بشود حامل‌های انرژی به نرخ واقعی خود برسد و آن‌هایی که آسیب پذیر هستند کمک شوند. امیدواریم آن‌هایی که در فشار اقتصادی هستند، شرایطی در کشور به‌وجود آید که روی پای خود ایستند.
* اساس کار این است که رونق اقتصادی را در کشور درست کنیم،زیرا در این رونق اقتصادی فقر برچیده شده و همه چیز درست می‌شود.
* غرب و شرق این طور در دنیا جا انداخته بودند که دوران دین سپری شده است. اصلا می‌گفتند که دین مخدر است و نمی‌گذارد که مردم انقلاب کرده و پیشرفت کنند. اصلا دین مردم را وادار به تسلیم می کند درحالی که امام آمد و همه این حرف‌های باطل را زدود.
* دنیا همه لمس کرده و حس کردند که در عصر حاضر دین نه تنها در جایگاهی که در قرون گذشته داشته بلکه راه نجات در برابر قدرت‌های استعماری و استبدادی دین است.
* چه کسی فکر می‌کرد یک نفر عالم، عادل و مجتهد در حوزه علمیه قم، یک روزی دنیا را بلرزاند.
* امام(ره) آمد برای جهانیان روشن کرد که دین قدرت اداره جامعه را دارد. در تاریخ اصفهان، همواره از لحاظ تفکر دینی دارای مکتب خاصی بوده و همیشه به عقل‌گرایی حوزه اصفهان نزدیک‌تر بوده است. 
* در زمان امام خمینی(ره) حوزه‌های علمیه جامع‌نگر شدند. امروز حوزه‌ها نیز همه جامع نگر شدند. درواقع بعد از انقلاب امام، تحولی بزرگ در حوزه‌ها ایجاد شد. امروز نیز ما یک توقع بیشتری از حوزه علمیه اصفهان داریم نسبت به دولت و حکومت به‌دلیل اینکه اداره این جامعه با همکاری همه انجام شود.
* دین قدرت اداره جامعه را دارد. حکومت اسلامی، حکومت قدرتمندی است. در موضوعات اقتصاد از ‌سال گذشته تاکنون، با حمایت مقام معظم رهبری و مردم، تورم بیش از ۴۰ درصدی را به ۱۶ درصد رساندیم، که این «معجزه اقتصادی» بود. اسب سرکشی که همه را ویران و نابود می‌کرد امروز مهار شده است هرچند متوقف نشده ولی سرعت آن بسیار کاهش یافته است.
* نمی‌خواهم بگویم که در مسائل اقتصادی از ایه و روایت استفاده می‌کنیم اما چارچوب اصلی ما، چارچوب دین است. البته از تجریبات دیگران هم استفاده می‌کنیم.
* اصلا آن زمانی که ما علم دین را با فرهنگ ملی خود، فرهنگی ایران و فرهنگ و تجربه دیگران ترکیب کردیم، موفقیت‌های بسیاری به‌دست آوردیم.
*امروز باید حواسمان جمع باشد که خط امام را دنبال کنیم. باید امروز تلاش کنیم به دنبا بگوئیم که دین با خشونت فاصله دارد. یکی از تهمت‌هایی که در سال های اخیر اسلام را به عنوان دین خشونت معرفی کرده‌اند. البته بسیاری از حوادث دست ساخته خودشان است و منشاء ان خودشان هستند.
* گروه‌های افراطی اصلا ارتباطی با قران، اسلام و پیامبر اسلام(ص) ندارند. اینکه کسی را زنده بسوزانند و یا با کارد سر یک نفر را ببرید به‌عنوان دین و اسلام این ارتباطی با اسلام ندارد.
* امروز موظف هستیم اسلام واقعی را به‌ دنیا معرفی کنیم. نامه رهبری انقلاب خطاب به جوانان غربی برای این که دنیا بفهمد اسلام متفاوت از آنچه از اسلام دروغین غربی است.
* بسیار خوشحالیم در دولت یازدهم پرچم جهان ضد خشونت را در سازمان ملل برافراشته کنیم. معمولا موفقیت‌های دولت کمتر گفته می‌شود و نقد‌ها با صدای بلند گفته می‌شود درحالی که باید هردو با صدا بلند گفته شود. البته نقد دلسوزانه نه برای “هو کردن”
* خیلی مهم بود که در این عصر و شرایط، ایران پرچم‌دار جهان عاری از خشونت شود و گونه‌ای در مجمع سازمان ملل مطرح شد که آن‌هایی که مخالفت کردند در موقع رای‌ گیری سکوت کردند و پیشنهاد ایران به اتفاق ارا به تصویب رسید.
 
 

شناسه خبر : 8059

این خبر رو هم ببینید

ارتباط عاملان جنایت تروریستی خاش با سازمان های جاسوسی مسلم است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند:ارتباط عاملان جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان با سازمان های جاسوسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =