خانه / سیاسی / در گفت‌وگو با سی‌سی‌تی‌وی ظریف: به مذاکرات محتاطانه خوش‌بینم/ هر توافقی منتقدانی در تهران و واشنگتن خواهد داشت

در گفت‌وگو با سی‌سی‌تی‌وی ظریف: به مذاکرات محتاطانه خوش‌بینم/ هر توافقی منتقدانی در تهران و واشنگتن خواهد داشت

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با شبکه «سی‌سی‌تی‌وی» تصریح کرد به مذاکرات هسته‌ای «محتاطانه خوش‌بین» است

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه‌ای که بخش کوتاهی از آن روز بامداد یکشنبه منتشر شد، گفت به مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵، «محتاطانه خوش‌بین» است.
 
آقای ظریف که در نیویورک با شبکه «سی‌سی‌ تی‌وی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «نهایتا دلیل خوش‌بینی محتاطانه من این است که همه می‌دانند که جایگزین یک توافق، بدتر خواهد بود.»
 
وی افزود: «توافقی که به هر حال و تحت هر شرایطی تعداد قابل توجهی منتقد در همه پایتخت‌ها خواهد داشت؛ اینجا در ایالات متحده، در ایران، در اروپا، اما احتمالا بیشتر در واشنگتن و تهران.»
 
مشروح مصاحبه آقای ظریف روز دوشنبه پخش می‌شود. وزیر امور خارجه در سفر به نیویورک با رادیو «ان‌پی‌آر»، دو ماهنامه «نشنال اینترست» مصاحبه و در شورای روابط خارجی آمریکا نیز صحبت کرده است.
 
    ظریف: آمریکا در ماجرای داعش جدی نیست/هر نوع توافق بهتر از عدم توافق است
    ظریف: برخی مقامات آمریکا تحریم‌ها را به عنوان یک دارایی مهم برای کشورشان می‌بینند
    ظریف: نشست پاریس «ائتلاف توبه‌کاران» است
 
 
 
هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان از روز جمعه در شهر نیویورک آغاز شده و گفته می‌شود که تا ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) ادامه می‌یابد. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته میان طرفین به دست آمد و ۲۹ تیر ماه پس از عدم حصول توافق نهایی، تمدید شد، طرف‌ها تا روز سوم آذر سال جاری برای رسیدن به راهکاری جامع زمان دارند.
 

شناسه خبر : 17633

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =