خانه / اجتماعی / در ۹ ماهه امسال؛ ۳۵۴ نفر در جاده‌های كردستان جان خود را ازدست دادند

در ۹ ماهه امسال؛ ۳۵۴ نفر در جاده‌های كردستان جان خود را ازدست دادند

سنندج- مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان عنوان کرد: ۳۵۴ نفر در ۹ ماهه امسال به علت حوادث رانندگی در جاده‌های استان جان خود را ازدست دادند.

غلامرضا همایون‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: در ۹ ماهه امسال ۳۵۴ نفر به علت حوادث رانندگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۲۹۳ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۲۰.۸ درصد رشد داشته است. وی عنوان کرد: کل فوت شدگان حوادث رانندگی ۹ ماهه امسال ۴۴ مورد درون شهری، ۲۸۳ مورد برون شهری و ۲۷ مورد دیگر نیز در جاده های روستایی بوده است.
وی اظهارداشت: از کل فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۳۸ مورد مربوط به درون شهری، ۲۳۳ مورد برون شهری و ۲۲ نفر دیگر در جاده های روستایی بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان با اشاره به اینکه تعداد مصدومین حوادث رانندگی نیز در ۹ ماهه  امسال رشد ۴ درصدی داشته است، بیان کرد: در این مدت ۴ هزار و ۱۵۴ نفر در حوادث رانندگی در جاده‌های استان مصدوم شدند که این میزان در ۹ ماهه سال گذشته ۳ هزار و ۹۹۲ نفر بوده است.
همایون‌پور به میزان معاینات اجساد در مراکز پزشکی قانونی اشاره کرد و اظهارداشت: در ۸ ماهه سال جاری ۶۹۹ مورد فوتی در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شدند که نسبت به ۶۵۰ مورد مدت مشابه سال قبل ۷.۵ درصد رشد داشته است.
وی در پایان عنوان کرد: از کل اجساد معاینه شده در این مدت ۵۵۱ مورد مرد و ۱۴۸ نفر دیگر زن بودند واین در حالی است که از کل اجساد معاینه شده ۸ ماهه سال قبل ۵۱۲ مورد مرد و ۱۳۸ نفر دیگر زن بودند.
شناسهٔ خبر: ۳۰۲۷۷۵۹ – دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ – ۱۳:۳۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 7039

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =