خانه / سیاسی / دور بعدی مذاکرات با ۱+۵، ۲۶ آذر در ژنو / رایزنی‌های دوجانبه با آمریکا و سایر اعضا از ۲۴ آذر

دور بعدی مذاکرات با ۱+۵، ۲۶ آذر در ژنو / رایزنی‌های دوجانبه با آمریکا و سایر اعضا از ۲۴ آذر

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با اعلام برگزاری دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو در سطح معاونان، گفت که این مذاکرات ۲۶ آذر، ۱۷ دسامبر برگزارشده و دو روز قبل از آن مذاکرات دو جانبه انجام می‌شود.

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، با اعلام برگزاری دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو در سطح معاونان، گفت که این مذاکرات ۲۶ آذر، ۱۷ دسامبر برگزارشده و دو روز قبل از آن مذاکرات دو جانبه با آمریکایی‌ها و بقیه اعضا در سطح معاونان انجام می‌شود.
در دهمین دور مذاکرات که سوم آذرماه در وین پایان یافت، طرفین توافق‌نامه ژنو را برای مدت هفت ماه تمدید کردند و توافق کردند که تا چهار ماه آینده گفت‌وگوها را برای دست‌یابی به توافق هسته‌ای ادامه دهند و بر همین اساس اولین دور رایزنی‌ها قرار است هفته آینده در ژنو برگزار شود.
ایران و گروه ۱+۵ بعد از توافق ژنو در سوم آذر سال گذشته و اجرایی شدن آن در ۳۰ دی‌ماه همان سال، گفت‌وگوها را برای حصول یک توافق‌نامه جامع آغاز کردند که در این راستا شهر وین ۸ دور میزبان این گفت‌وگوها بود و یک دور در نیویورک و یک دور در مسقط نیز مذاکرات انجام شد.
به‌علت وجود اختلافات عمده در خصوص غنی‌سازی و شیوه رفع تحریم‌ها این مذاکرات نتوانست در مهلت مقرر به نتیجه مورد نظر برسد.

شناسه خبر : 16915

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =