خانه / سیاسی / دیدار فعالین سیاسی سقز و بانه با مسئولین استانی  

دیدار فعالین سیاسی سقز و بانه با مسئولین استانی  

بعداز ظهر چهارشنبه جمعی از فعالین سیاسی و فرهنگی و هم‌چنین اعضای ستادهای انتخاباتی دکترحسن روحانی در شهرستان‌های سقز و بانه با عبدالمحمد زاهدی استاندار و حسین فیروزی معاون توسعه‌ی مدیریت و سرمایه‌ی انسانی استانداری کردستان به صورت جداگانه دیدار کردند.
 

 
خبرنگار شارنیوز گزارش می دهد در این دیدارها که هدف از آن ارزیابی وضعیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و هم‌چنین بررسی فرآیند تغییرات در عرصه‌ی مدیریت‌ اجرایی استان کردستان عنوان شد تعدادی از فعالین سیاسی و اجتماعی سقز و بانه از جمله احمد عزیزی، فرهاد امین‌پور، عثمان کریمی، ابراهیم شریف‌پور، نژاد شهیدی و خانم اسماعیل‌نژاد و به ارائه‌ی نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
احمد عزیزی رییس اسبق شورای اسلامی استان کردستان و فعال سیاسی در صحبت‌های خود ضمن اشاره به عملکرد زیا‌نبار دولت گذشته در کردستان، بخش بزرگی از وضعیت نامطلوب و آشفته‌ی کنونی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این استان را نتیجه‌ی رویکردها و سیاست‌های امنیتی، غیرعلمی و ناهماهنگ با واقعیت‌های تاریخی و فرهنگی این دولت در منطقه خواند و خواستار پایان بخشیدن به این نابسامانی و ارائه‌ی برنامه‌های واقع‌گرایانه، علمی و مبتنی بر اعتماد به مردم کردستان و احترام به باورها و فرهنگ تاریخی آنان شد.
فرهاد امین‌پور روزنامه‌نگار و فعال سیاسی نیز با فاجعه‌بار خواندن وضعیت رسانه‌ای و مطبوعاتی کردستان در هشت سال گذشته گفت: متأسفانه تعداد زیادی از نشریات فعال کردستان در سال‌های گذشته توقیف یا لغو امتیاز شدند و بیشتر روزنامه‌نگاران نیز یا به غربت و زندان رفته‌اند و یا در بهترین حالت شغل‌شان را از دست داده‌اند. وی از استاندار کردستان خواست تا جهت ایجاد یک فضای امن‌تر برای بازگشت روزنامه‌نگاران مستقل و منتقد به عرصه‌ی عمومی کردستان تلاش کند. امین‌پور هم‌چنین در پایان صحبت‌های خود نسبت به خطر گسترش یأس و ناامیدی در میان نیروهای سیاسی حامی گفتمان اعتدال و اصلاح به جهت تداوم فضای مدیریتی نامطلوب و ناموفق گذشته در کردستان هشدار داد.
عثمان کریمی رییس اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز دیگر فعال سیاسی بود که به ارائه‌ی نظرات خود پرداخت و ضمن انتقاد از دخالت و فشارهای برخی نمایندگان مجلس در کردستان برای تحمیل نظرات خود در ارتباط با تغییرات یا جابه‌جایی‌های مدیریتی استان از استاندار کردستان خواست تنها با مد نظر قرار دادن مطالبات واقعی مردم و پیام روشن و شفاف آنان در انتخابات ریاست‌جمهوری و هم‌چنین وعده‌های دکتر روحانی در ارتباط با حقوق اقوام و مذاهب ایرانی برنامه‌های خود را به پیش ببرد.
در ادامه‌ی این دیدار ابراهیم شریف‌پور فعال سیاسی بانه‌ای و معاونت فرمانداری اسبق این شهرستان نیز از استاندار کردستان خواست پیام روشن و شفاف مردم کردستان را در انتخابات ریاست‌جمهوری که رأی به تغییر و بهبود وضعیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کردستان بود جدی بگیرد و با قاطعیت و استقلال رأی، از اعتماد ایجادشده به عنوان یک فرصت تاریخی استفاده کرده و برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم تلاش کند که اهم آن هماهنگ کردن ساختار مدیریتی و اجرایی استان با گفتمان اعتدال است.
نژاد شهیدی فعال فرهنگی و سیاسی نیز با اشاره به عملکرد ناموفق برخی مدیران شهرستان بانه، وضعیت آشفته و سخت حاکم بر شورای اسلامی شهر بانه را نتیجه‌ی مستقیم عملکرد غیرمسئولانه‌ و غیرحرفه‌ای این مدیران خواند و از استاندار خواست برای جلوگیری از تداوم چنین فضای غیرهمدلانه‌ای وارد عمل شده و به نیروهای سالم، خدوم و دلسوز منطقه اعتماد کند.
خانم اسماعیل‌نژاد فعال اجتماعی از بانه آخرین میهمانی بود که به ارائه‌ی نظرات خود پرداخت و ضمن یادآوری وعده‌های فرهنگی و سیاسی دکتر روحانی در ارتباط با اقلیت‌های قومی و مذهبی، از کُندی آهنگ تغییر مدیران استان انتقاد کرد و از استاندار خواست در ساختار مدیریتی استان از زنان شایسه استفاده کرده و به آن‌ها فرصت ابراز توانمندیشان را بدهد.
در ادامه عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با فعالین سیاسی و اجتماعی سقز و بانه، بخش اعظم نظرات، خواسته‌ها و نقدهای ارائه شده در این دیدار را درست و به‌جا خواند و گفت: با توجه به وضعیت نامطلوب برجای مانده از گذشته و هم‌چنین حساسیت‌های موجود، باید با دقت و تأمل بیشتری عمل کنیم تا برای همیشه به این گرفتاری‌ها پایان دهیم. وی با اشاره به عملکرد ضعیف و غیرقابل دفاع برخی مدیران استان و هم‌چنین تأیید برخی لابی‌گری‌ها و فشارهای غیرقانونی برای تأثیرگذاری بر روند انتخاب مدیران گفت: با آگاهی کامل از مطالبات مردم کردستان برای تغییر فضای سیاسی و اجرایی تلاش می‌کنیم مناسب‌ترین تصمیم‌ها را بگیریم و شایسته‌ترین اشخاص را برای حضور در مدیریت‌ها انتخاب کنیم. زاهدی در پایان این دیدار یک و نیم ساعته به میهمانان خود گفت که علاوه بر مسئولین دولت جدید باید آن‌ها نیز بیش از گذشته به عرصه‌ی فرهنگ و رسانه و هم‌چنین تقویت و گسترش نهادهای مدنی اهمیت بدهند و مدیران را با نظارت و پیشنهادهای خود یاری نمایند.
پس از پایان دیدار با استاندار کردستان اعضای ستادهای دکتر روحانی و فعالین سیاسی و اجتماعی به دیدار حسین فیروزی معاون توسعه‌ی مدیریت و سرمایه‌ی انسانی استانداری رفتند که این روزها از افراد و گروه‌های زیادی از مردم که برای تبریک و اعلام همکاری به دیدارش می‌روند پذیرایی می‌کند. این چهره‌ی محبوب و سرشناس اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد ۹۲ مسئول ستاد استانی دکتر حسن روحانی بود و در سازماندهی مجدد نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب و میانه‌رو کردستان نقش تعیین کننده‌ای داشت. فعالین سیاسی ضمن گفتن تبریک به فیروزی اظهار امیدواری کردند که حضورش در استانداری به توسعه‌ی هرچه بیشتر استان کردستان کمک کند. آن‌ها در ادامه ضمن اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری  از معاون استاندار خواستند مانند گذشته مطالبات و خواسته‌های برحق و قانونی مردم کردستان را محور فعالیت‌های خود قرار داده و تنها برای تحقق این خواسته‌ها تلاش کند.
حسین فیروزی نیز در این دیدار ضمن تشکر از دوستان، همفکران و همراهان سیاسی خود، تداوم و گسترش همگرایی و انسجام میان نیروهای سیاسی را ضروری‌تر از همیشه خواند و گفت که برای جلوگیری از تکرار خطاهای گذشته که هزینه‌های بسیاری به اعتماد و زندگی مردم تحمیل کرد باید هوشیار باشیم و تغییرات پیش‌رو را مرتباً رصد و ارزیابی نموده و در راه بهبود عملکرد مجموعه‌ی مدیریتی استان ناظر و یاریگر باشیم.
 

شناسه خبر : 19477

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =