خانه / اقتصادی / رئيس کل سازمان مالياتی عنوان کرد: مقاوم سازی اقتصاد با اتکا به درآمدهای مالياتی

رئيس کل سازمان مالياتی عنوان کرد: مقاوم سازی اقتصاد با اتکا به درآمدهای مالياتی

رئيس کل سازمان مالياتی گفت: مهمترين سياست فعلی در کشور، حرکت بر مبنای اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصاد از طريق اتکا به درآمدهای پايدار مالياتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکامل تقوی نژاد در جمع فرماندهان و اعضاي شوراي بسيج مرکز مقاومت بسيج وزارت امور اقتصادي و دارايي گفت: در حال حاضر وابستگي به نفت به پاشنه آشيل اقتصاد کشور بدل شده و حرکت بر مبناي اقتصاد مقاومتي که در راس آن مقاوم ساختن اقتصاد از طريق اتکا به درآمدهاي مالياتي است، بايد سرلوحه فعاليت ها قرار گيرد.
وي با بيان اينکه بنيان و شالوده اقتصاد مقاومتي بر رفع وابستگي به درآمدهاي نفتي و اتکا به درآمدهاي سالم و پايدار مالياتي استوار است، افزود: امروز با وجود رفع تحريم ها، کماکان اقتصاد کشور به دليل اتکاي بودجه کشور به نفت دچار مشکلاتي است.
تقوي نژاد اضافه کرد: اگر سال‌ها توانستيم در مقابل فشارهاي بين المللي مقابله کنيم، اين حاصل هوشمندي و تدبير مقام معظم رهبري است که در بزنگاهي تاريخي، سياست هاي اقتصاد مقاومتي را بيان فرموده و همه دستگاه ها و ارکان نظام را به اجراي آن فراخواندند.
وي با تاکيد بر اينکه بسيجي به نام نيست بلکه به تفکر است، گفت: علت شکست ناپذيري نظام جمهوري اسلامي تاکنون آن بوده است که تفکر بسيجي بر فرهنگ شهادت طلبي استوار بوده و حقيقت آن است که در اين مکتب، اسارت و شکست وجود ندارد.
رئيس سازمان امور مالياتي کشور با اشاره به اينکه صفاتي همچون دين داري و تابع ولايت بودن، بصيرت و آگاهي، خلاقيت و پر کاري، پيشرو بودن و همچنين اخلاق حسنه و سلامت کاري، از ويژگي هاي بارز يک بسيجي در عرصه کار و تلاش است، ادامه داد:امروز نظام اداري کشور نيازمند يک جهاد فرهنگي است و همه کارکنان دولت و حکومت، بايد به سمت خدمت هر چه تمامتر به مردم و دفاع از حقوق آنها و تامين رفاه و معيشت ملت حرکت کنند.
وي با بيان اينکه، مهمترين نمود و پيام بسيج در سيستم اداري کشور، سلامت نظام اداري است، اظهار داشت:سلامت نظام اداري از برنامه هاي اولويت دار سازمان است که مي بايد با تکيه بر ظرفيت هاي درون سازماني و به ويژه با حضور موثر بسيجيان سازمان، تحقق يابد.
رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور با اشاره به اينکه همدلي و هم زباني دولت و ملت، حفظ تعامل و رابطه اثربخش با مردم و اعتماد آفريني در جامعه، جايگاهي ويژه در سياست هاي فعلي نظام مالياتي دارد، تصريح کرد:علاوه بر اين اقدامات فرهنگي، بنا داريم با بهره گيري از اقداماتي همچون گسترش پايه هاي مالياتي، شناسايي موديان جديد و مقابله جدي با فرار مالياتي در کشور، درآمدهاي پيش بيني شده را محقق کنيم.
تقوي نژاد تاکيد کرد مقابله جدي با فساد با ابزارهاي نظارتي و قانوني، از اولويت هاي اساسي سازمان به شمار مي رود.
وي با ذکر اين مطلب که يکي از مشکلات مهم امروز کشور بحث اخلاق در جامعه است، گفت: مشکلات و مسايل حوزه هاي اقتصادي و سياسي هر چند هم بزرگ باشند با تکيه بر دانش، تدبير و تجربه هاي موجود، قابل حل است؛ اما در حوزه اخلاق، کار به اين سادگي نيست و اگر خللي در اخلاق شهروندان جامعه ايجاد شود، اصلاح آن بسيار مشکل است. لذا وجود الگو در عرصه بسيج و ترويج آن در جامعه مي تواند به تثبيت و حفظ فضيلت هاي اخلاقي در جامعه کمک شايان توجهي کند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۸۷۸۵ – سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ – ۱۴:۳۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1265

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =