خانه / فرهنگی / رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کردستان: تدریس بیش از ۱۳۰رشته تحصیلات تکمیلی دردانشگاه آزاد اسلامی کردستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کردستان: تدریس بیش از ۱۳۰رشته تحصیلات تکمیلی دردانشگاه آزاد اسلامی کردستان

سنندج – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از تدریس ۱۳۰ رشته تحصیلات تکمیلی در این استان خبر داد و گفت: در سال۹۲ تنها ۱۸ رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی در این استان فعال بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدقربان کیانی صبح امروز در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی و افزایش رشته های دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری یکی از اولویت های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان طی دو سال اخیر بوده است و خوشبختانه در این بخش به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده ایم.
وی به وضعیت کنونی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان اشاره کرد و گفت: هم اکنون بالغ بر ۱۳۰ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان فعال است که این مهم نشان دهنده ظرفیت های بالای دانشگاه است و همه ما وظیفه داریم در راستای ارتقاء این مهم تلاش و جدیت بیشتری داشته باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اشاره به دومین برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان برای تقویت و توسعه فعالیت های خود در بخش های مختلف، یادآور شد: کیفی سازی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان به ویژه واحد سنندج به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته است و انتظار می رود که در این راستا نیز فعالیت های بهتری اجرایی و عملیاتی شوند.
وی با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان، بیان کرد: در طول دو سال اخیر اقدامات خوبی در راستای توسعه و ارتقاء فعالیت ها صورت گرفته و همزمان با آن نیز تحصیلات تکمیلی رشد قابل توجهی داشته است که باید این روند رو به رشد همچنان ادامه یابد.
وی با بیان اینکه در کنار رشد کمی باید کیفی سازی فعالیت ها نیز به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: در راستای عملی کردن این مهم همه کارکنان، اعضای هیات علمی، مدیران و مسئولان دانشگاه باید مشارکت و همکاری فعال تری داشته باشند.
کیانی ضمن تاکید بر لزوم همدلی و تعامل بهتر برای پیشبرد فعالیت ها و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان یادآور شد: خوشبختانه نگاه مسئولان عالیه دانشگاه به استان کردستان به ویژه واحد سنندج نیز مثبت است و به همین دلیل باید به این ظرفیت ها نیز به صورت ویژه توجه شود.
وی در پایان به ارائه گزارشی از فعالیت های دو هفته اخیر دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان پرداخت و افزود: برگزاری جلسه هیات امنا و رضایت دکتر میرزاده از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در استان و همچنین سفر موفقیت آمیز هیات دانشگاه آزاد به استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق دو اتفاق خوب برای دانشگاه آزاد اسلامی در این استان بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج عنوان کرد: با توجه به ویژگی های مشترک بین استان ما و اقلیم کردستان عراق، ظرفیت های خوبی برای توسعه و تقویت همکاری ها وجود دارد و به همین دلیل انتظار می رود که از این فرصت نیز به بهترین شکل ممکن استفاده شود تا زمینه برای ایجاد و راه اندازی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در اقلیم کردستان عراق در آینده نزدیک فراهم شود.
وی به رضایت سازمان مرکزی از فعالیت ها و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه وضعیت کلی دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان رو به رشد است و همه ما باید در این راستا حرکت کرده و دانشگاه را برای رسیدن به شرایط بهتر کمک کنیم.
در ادامه این نشست دکتر کیومرث احمدی معاون برنامه ریزی و اقتصادی واحد سنندج نیز گزارشی از بودجه سال ۹۵ واحد سنندج و همچنین برنامه پنج سال دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان را ارائه کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۱۰۹۴ – شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۰:۰۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4217

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =