خانه / سیاسی / رئیس ستاد انتخابات کردستان: آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات مرحله دوم در کردستان وجود دارد

رئیس ستاد انتخابات کردستان: آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات مرحله دوم در کردستان وجود دارد

سنندج-رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت:با پیش بینی ۶۰۲ صندوق اخذ رأی در دوحوزه انتخابیه استان روز ۱۰ اردیبهشت انتخابات برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر در جلسه ستاد انتخابات استان به برگزاری انتخابات مرحله اول در کمال صحت سلامت اشاره کرد و گفت: صحت انتخابات مرحله اول دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری توسط شورای محترم نگهبان در تمامی حوزه های انتخابیه استان تایید شد.
وی از تمامی دست اندکاران برگزاری انتخابات هفتم اسنفد در استان کردستان تشکر کرد و افزود: در ۳ حوزه انتخابیه استان کردستان بنابر نتایج آرای مردمی نمایندگان تعیین شده اند و  انتخاب نمایندگان حوزه‌های انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران و مریوان و سروآباد به مرحله دوم انتخابات کشیده شد.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی را حساس بر شمرد و اظهارداشت: ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات با رعایت اصل امانت داری این اطمینان را به مردم می دهیم که همه کاندیداها شرایط یکسانی دارند و هیچ گاه اجازه تخلف و پایمال شدن حق کسی را نخواهیم داد.
وی  عنوان کرد: در مرحله دوم انتخابات آندسته از افرادی که در مرحله اول انتخابات رأی نداده باشند می‌توانند در هر حوزه انتخابیه ای رأی خود را به صندوق بیاندازند اما آندسته از افرادی که در مرحله اول رأی داده باشند تنها مجاز به رأی دادن در همان حوزه انتخابیه هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود:  کنترل مهر شناسنامه‌ها مساله‌ای است که باید مورد اهتمام جدی مسئولین و کاربران حاضر در شعب اخذ رأی قرار داشته باشد تا سو استفاده‌ای صورت نگیرد.
علیرضا آشناگر  گفت: دومین مرحله از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه استان و ۶۰۲ حوزه اخذ رأی برگزار خواهد شد.
دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز ۱۰ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برای انتخاب دو نماینده شهرستان‌های سنندج، دیواندره، کامیاران، مریوان و سروآباد برگزار خواهد شد.

شناسهٔ خبر: ۳۵۹۹۸۵۱ – شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13507

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =