خانه / اجتماعی / رئیس ستاد انتخابات کردستان اعلام کرد: ثبت نام بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ داوطلب برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی در کردستان

رئیس ستاد انتخابات کردستان اعلام کرد: ثبت نام بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ داوطلب برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی در کردستان

سرویس کردستان-رئیس ستاد انتخابات استان کردستان تعداد داوطلبین ثبت نام شده شوراهای اسلامی شهر و روستا را ۸ هزار و ۹۷۱ نفر اعلام کرد و گفت: با توجه به انصراف ۸ نفر از این افراد آمار نهایی داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کردستان، ۸ هزار و ۹۶۳ نفر می باشد

به گزارش کردپرس علیرضا آشناگر در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان ضمن قدردانی از همه کسانی که احساس تکلیف کرده و برای عضویت در شورای دوره پنجم داوطلب شدند، تعداد داوطلبین شهری را ۱۲۵۷ نفر معادل ۱۴% کل داوطلبین اعلام کرد و اظهار داشت: از این رقم ۱۵۰ نفر معادل ۹/۱۱ درصد را زنان و ۱۱۰۷ نفر معادل ۱/۸۸ درصد را مردان تشکیل می دهند.
آشناگر در ادامه تعداد داوطلبین روستایی را ۷۷۱۴ نفر معادل ۸۶% کل داوطلبین ذکر و خاطرنشان کرد: از این تعداد نیز ۱۰۲ نفر معادل ۳/۱ زن و ۷۶۱۲ نفر معادل ۷/۹۸ درصد مرد هستند.
رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه در این دوره۱۶۱ کرسی در شهرها و ۴۰۰۶ کرسی در روستاها مورد رقابت قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: میزان رقابت برای هرکرسی، در سنندج ۵/۲۶ نفر، در مریوان ۲۱ نفر، در سقز ۱۷ نفر و در سایر شهرهای استان ۱۰ تا ۱۳ نفر است.
آشناگر ۱۳۱۶ روستای استان را واجد شرایط برگزاری انتخابات شورا عنوان و اضافه کرد: از این تعداد، شورای ۱۲۸۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار ۳ نفره و ۲۹ روستا با جمعیت بالای۱۵۰۰ نفر ۵ نفره هستند.
وی همچنین اعضای شورای ۲۲ شهر استان را با جمعیت تا ۵۰ هزار نفر ۵ نفره، ۶ شهر استان را با جمعیت بالای ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر ۷ نفره و سنندج را تنها شهرستان استان با جمعیت ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفره با ۹ عضو شورا اعلام کرد.
آشناگر در پایان ضمن تاکید بر اینکه کردستان از لحاظ ثبت نام متقاضیان جزو ۶ استان برتر کشور است، افزود: در این دوره به دلیل افزایش جمعیت شهرستان بیجار، تعداد اعضای شورای این شهر از ۵ نفر به ۷ نفر افزایش یافته است.
شایان ذکر است تعداد متقاضیان ثبت نام شده پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کردستان نسبت به دوره چهارم با ۹۱۸ نفر افزایش، ۴/۱۱ درصد رشد داشته است.
 
 
 کدخبرنگار۱۰۲۰۲
 
کد مطلب: ۱۲۶۵۰۶  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱/۸  |  ساعت: ۸ : ۳۹

شناسه خبر : 6301

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =