خانه / سیاسی / رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان خبر داد: اجرای برنامه های تاسوعا وعاشورا درکردستان به همت ۵۹۱ مداح

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان خبر داد: اجرای برنامه های تاسوعا وعاشورا درکردستان به همت ۵۹۱ مداح

رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان گفت: برنامه های ایام تاسوعا و عاشورا به همت ۵۹۱ مداح و نوحه خوان و بیش از ۴۳۰ مبلغ و مبلغه در هیئت های مذهبی شهری و روستای استان برگزار می شود.

نورعلی خزایی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم الحرام در  گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  در ایام محرم امسال شورای هیئات مذهبی اقدام به توزیع اقلام فرهنگی از جمله تعداد ۲۲۰ جلد کلام‌الله مجید در هیئات محوری و پرچم و اقلام فرهنگی ویژه محرم کرده است.
وی برنامه‌های محوری هیئات مذهبی محرم سال جاری را قرآن و عترت ذکر کرد و افزود: ۶۱۰ هیئت مذهبی استان کردستان با حضور ۵۹۱ مداح و نوحه‌خوان و بیش از ۴۳۰ مبلغ و مبلغه در هیئات مذهبی شهری و روستایی برنامه‌های ایام تاسوعا و عاشورا را برگزار می‌کنند.
وی رعایت وقت و حقوق شهروندان در اماکن عمومی ساعات مندرج در مجوز را مورد تاکید دسته‌های عزاداری قرار داد و اظهارداشت: مجوزهای شبانه در ساعات مشخص و مجوزهای تاسوعا و عاشورا نیز به نماز ظهر ختم می‌شود.
رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان ضمن قدردانی از تلاش مسوولان هیئات مذهبی و خدمتگزاران فرهنگ عاشورایی حضور یکپارچه و پرشور در نماز ظهر عاشورا را خواستار شد  وگفت:  عزا، ماتم، سیاهپوشی و پخش نذورات برگرفته از شعر محتشم کاشانی «باز این چه شورش است که در خلق عالم است؛ باز این چه نوحه و چه عذاب و چه ماتم است».
خزایی اضافه کرد: حرکت هیئات مذهبی همراه با بیرق و پرچم و سینه‌زنی و عرض ارادت نشانه صبر و شکیبایی در ماتم و سوگ و معصیت در سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) است که با هدف همدردی و اظهار ناراحتی و حزن در مسائل اهل بیت و بزرگان دین انجام می‌گیرد.
وی طرفداری از شهیدان و شهدای کربلا را مهم‌ترین وظیفه هیئات مذهبی دانست و بیان کرد: حقانیت نهضت امام حسین(ع) برضد طاغوتیان و ستمگران و فراموش نشدن واقعه عظیم عاشوراست و عزاداری ایام عاشورا فریاد ستمدیدگان برعلیه ستمگران و ظالمان است و باید شاهد حضور بیشتر جوانان در هیئات مذهبی باشیم.
رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان ایثارگری ها، استقامت‌ها و شجاعت‌ها را درس‌هایی از عاشورا بیان و اضافه کرد: این برای ارائه الگو به نسل‌های آینده و انسان‌های آزادیخواه و همه نسل‌های بعدی که در برابر ستم و ستمگران ساکت ننشستند درسی مهم و ضروری است
شناسهٔ خبر: ۴۰۹۹۲۲۳ – چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ – ۰۹:۲۲

شناسه خبر : 11425

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 10 =