خانه / ورزشی / رئیس فدراسیون کونگفو: ورزش رزمی به نام کشورمان در جهان ثبت می شود

رئیس فدراسیون کونگفو: ورزش رزمی به نام کشورمان در جهان ثبت می شود

سنندج – رئیس فدارسیون کونگ فو جمهوری اسلامی ایران گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک ورزش رزمی با نام کشورمان در جهان ثبت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حیدری شامگاه پنج شنبه در همایش تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان، مربیان و داوران کونگ فو استان کردستان اظهار داشت: عدم ثبت یک ورزش‌ با نام ایران با توجه به توانمندی و حضور چشم گیر آن در عرصه بین ‌المللی جای تاسف بسیاری است.
وی افزود: در حال حاضر با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک کار برای ثبت ورزش رزمی به نام کشورمان در عرصه جهانی آغاز شده و انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد تحقق آن باشیم.
 رئیس فدارسیون کونگ فو بیان کرد: فدراسیون کونگ فو در مسابقات مختلف دارای رنکینگ بالا و مدال آوری خوبی است و خوشبختانه در تمامی عرصه ها توانسته است به خوبی بدرخشد.
حیدری در ادامه سخنان خود به اهمیت جایگاه اخلاق و دین در ورزش اشاره کرد و یادآور شد: امروز از طریق ورزش اخلاق، دین و فرهنگ یک ملت به دیگر ملت ها انتقال داده می شود.
وی ادامه داد: انتظار می رود ورزشکاران در عرصه های جهانی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را به دیگر مرم جهان انتقال دهند و پیام رسان فرهنگ ملت ایران به دیگر ملت ها باشند.
 رئیس فدارسیون کونگفو  گفت: متاسفانه امروز در بعضی ورزش‌ های وارداتی فرد ابتدا باید سجده و سپس رقص‌ های موزون و پس از آن به مسابقه بپردازد که این امر یک فرهنگ نامطلوب و در واقع شبیخون فرهنگی است و باید در این حوزه هوشیارانه گام برداشته شود.
حیدری اظهار داشت: در این راستا هم برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است و همچنین گام های ارزنده ای در راستای آگاه سازی ورزشکاران برداشته شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با وجود مشکلاتی که در ورود به کشور ما از سوی دشمنان اعمال شده در مجمع آسیایی به میزبانی ایران نمایندگان رسمی ۲۵ کشور حضور یافتند و پذیرفتند در رشته رزمی ملی ایران به فعالیت بپردازند.
 رئیس فدارسیون کونگ فو بیان کرد: کردستان نیز در رشته ورزش کونگ فو سهمی دارد و علاوه بر این کردستان از جمله استان‌ های مستعد در عرصه قهرمان پروری است و در عرصه بین ‌المللی چهره‌ های موفقی دارد.
حیدری یادآور شد: کردستان در حوزه ورزش های رزمی یکی از استان های مستعد است و انتظار می رود با برنامه ریزی های مناسب در آینده نزدیک شاهد ورود و درخشش هر چه بیشتر ورزشکاران استان در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.

شناسهٔ خبر: ۳۵۹۸۹۷۷ – جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10647

این خبر رو هم ببینید

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و السد

یک کارشناس داوری می‌گوید قاضی مصاف پرسپولیس و السد نمایش ضعیفی داشته است. ابراهیم میرزابیگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =