خانه / ورزشی / رئیس هیات کشتی استان کردستان: بسیاری از ورزشکاران کردستان تنها تا رده سنی نوجوانان رشد می کنند

رئیس هیات کشتی استان کردستان: بسیاری از ورزشکاران کردستان تنها تا رده سنی نوجوانان رشد می کنند

سنندج – رئیس هیات کشتی استان کردستان گفت:‌ به دلیل نبود حمایت از بخش ورزش،‌ ورزشکاران کردستانی در اکثر رشته های ورزشی تا رده سنی نوجوانان رشد می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اشرف هدایت نژاد در بازدید نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیان در مجلس از هیات کشتی استان کردستان ، گفت: کشتی کردستان در چند سال اخیر به آرزوی دیرینه خود که خانه کشتی بود، رسید.
رئیس هیات کشتی استان کردستان اظهار کرد: از سال ۸۳ تا ۸۹ این مکان با سه تشک مورد استفاده قرار می گرفت ولی خوشبختانه با حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان فعلی استان، امکانات خانه کشتی سنندج افزایش پیدا کرد.
وی افزود: کردستان در کشتی آزاد و فرهنگی صاحب سبک است که باید با کمک مربیان این مهم تقویت شود و این استان به جایگاه واقعی خود بازگردد.
هدایت نژاد گفت:‌ در این هیات مربیان بزرگی چون جمشید خبرآبادی و نبی احمدی به آموزش بدون هیچ چشم داشت مادی می پردازند و این حرکت قابل تقدیر است
رئیس هیات کشتی استان کردستان اظها کرد: ورزشکاران کردستان از رده نونهالان و نوجونان خود را نشان می دهند و موفقیت کسب می کنند اما با ورود به دوران جوانی باید به سربازی بروند و بعد از آن به دنبال کار و شغل هستند و به ورزش روی نمی آورند.
وی افزود: انتظار می رود که نمایدگان مجلس برنامه ای برای این موضوع انجام دهند تا جوانان ما از بزه کاری های اجتماعی به دور باشند.
هدایت نژاد گفت: شرکت های بزرگی مانند تراکتور سازی و غیره در شهر های بزرگ ایران میلیاردی از ورزش حمایت  می کنند اما در کردستان اینگونه نیست.
رئیس هیات کشتی استان کردستان عنوان کرد: فدراسیون کشتی کمک های زیادی را برای هیات استان های در نظر نمی گیرد و تنها با حمایت های اداره کل ورزش و جوانان تا کنون سرپا مانده است.
وی گفت: امیدواریم با توجه به برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان کشور در بیجار نماینده مردم دیواندره، کامیاران و سنندج حمایت هایی از هیات استان انجام بدهد تا میهمان شرمنده میزبان نشود.

شناسه خبر : 10407

این خبر رو هم ببینید

انتخاب جوان كردستاني به عنوان رئيس مجمع ورزشكاران ايران

دارا ترسيم از جوانان تحصيل كرده و ورزشكار كردستان با اكثريت آرا به عنوان رئيس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =