خانه / سیاسی / رئیس پارلمان کردستان برگزاری همه‌پرسی را غیرقانونی خواند

رئیس پارلمان کردستان برگزاری همه‌پرسی را غیرقانونی خواند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس پارلمان کردستان حمایت خود از همه‌پرسی را به عدم وابستگی کشور کردستان به سایر کشورها منوط کرده افزود: تصمیم برگزاری همه‌پرسی در موقعیت کنونی غیر قانونی بوده باید به تعویق افتد.

به گزارش کردپرس به نقل از رادیو نوا، یوسف محمد رئیس پارلمان کردستان طی سخنانی عنوان کرد: تصمیم به برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان غیر قانونی است و مشکلات بزرگی را به وجود آورده، به همین دلیل لازم است به تعویق افتد.
وی ادامه داد: بهتر است گفتگوهای اربیل – بغداد تحت نظارت‌های بین المللی از سر گرفته شود.
رئیس پارلمان کردستان تاکید کرد که وی با استقلال هیچ مخالفتی ندارد و لیکن این همه‌پرسی پیش از هر چیز، با توافق تمامی جریان‌های سیاسی نبوده و به جای اینکه باعث اتحاد مردم شود بیشتر آنان را پراکنده کرده است.
یوسف محمد گفت: اگر به معنای واقعی کلمه مستقل شویم و به هیچ طرفی وابستگی نداشته باشیم من نیز حامی این همه‌پرسی خواهم بود. لیکن اگر کشوری تشکیل دهیم که وابسته به ایران، ترکیه یا عراق باشد ماندن ما در عراق ارجح است چرا که حقوق ما اینجا بیشتر محقق خواهد شد.
رئیس پارلمان کردستان تصریح کرد که هر تصمیمی در آینده درخصوص فدرالیسم یا کنفدرالیسم و یا استقلال باید در راستای منافع مردم بوده و ضرری به همراه نداشته باشد.

انتشار:  شنبه ۱ مهر  ::  14:13

شناسه خبر : 11449

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پنج =