خانه / اجتماعی / رئیس پلیس راهور کردستان: اجرای پل هوایی مکانیزه میدان آزادی سنندج یک مسکن است

رئیس پلیس راهور کردستان: اجرای پل هوایی مکانیزه میدان آزادی سنندج یک مسکن است

 در حال حاضر با توجه به وضعیت ترافیکی مرکز شهر سنندج اجرای پل هوایی در میدان آزادی مانند یک مُسکن است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سیدعارف قادرزاده صبح امروزدر جلسه هم‌اندیشی چگونگی اجرای پل عابر پیاده میدان آزادی و مطالعات طرح جامع ترافیکی شهر سنندج در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: با توجه به وضعیت ترافیکی و زیرساخت‌های هسته مرکزی، شهر سنندج نسبت به ۷۰ سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.
 
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه به‌جز موتورسیکلت در سطح شهر سنندج وجود دارد اما متاسفانه بستر هسته مرکزی شهر برای عبور و مرور این وسایط نقلیه تغییر چندانی نکرده است.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان با اشاره به اینکه در ارکان ترافیک عابر پیاده جدا از خودرو نیست و خودرو نیز جدا از عابر پیاده نیست و هر دو با هم عجین شده‌اند تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به وضعیت ترافیکی مرکز شهر سنندج اجرای پل هوایی در میدان آزادی مانند یک مُسکن است.
 
وی با اشاره به اینکه وضعیت عابرین پیاده در سنندج بسیار نابه‌سامان است، گفت: برای ایجاد پل مکانیزه میدان آزادی سنندج در وضعیت اضطراری بودیم و نهایتا تصمیم بر احداث این پل در راستای نظم‌دهی به بار ترافیکی این مسیر گرفته شد.
 
قادرزاده با بیان اینکه باید در میدان آزادی سنندج تردد عابر پیاده نیز تعریف شود، افزود: برای ایجاد این پل مکانیزه مجبور شدیم از میان بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم.
 
وی اظهار کرد: اگر بخواهیم همزمان با جامعه و تکنولوژی‌های نوین شهری حرکت کنیم و در اجرای طرح‌ها پیشرفت داشته باشیم باید در این راستا با ایجاد زیرساخت‌ها هزینه کنیم.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان، دلیل عمده ترافیک در خیابان پاسداران سنندج را ناشی از تردد عابر پیاده ذکر کرد و گفت: به عنوان یکی اعضای شورای ترافیک استان کردستان با اجرای پل مکانیزه عابر پیاده میدان آزادی موافق هستم.
 
وی ایجاد پارک سوارها و پارکینگ‌ها را در سطح شهر سنندج به منظور کاهش بار ترافیکی مثبت ارزیابی کرد و افزود: با ایجاد پارک سوار در شهر سنندج امیدواریم تا حدی از بار ترافیکی کاسته شود.
 
قادرزاده به اجرای موفق طرح چهار راه میدان بسیج اشاره کرد و گفت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده در بین مردم ۸۶ درصد شهروندان موافق اجرای این طرح ترافیکی بوده‌اند.

شناسه خبر : 9413

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =